Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłączeniem BOSE


kawucik

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na forum artykuł o dołożeniu Bose ale zdecydowanie mnie to przerasta i nie mogę za wiele zrozumieć. Mam nagłośnienie harmann  i navi plus ,kupiłem zestaw BOSE ,napewno nie poradzę sobie z podłączeniem przodu, zresztą nie mam wiązki nawet,   chciałbym jedynie wpiąć głośniki BOSE razem z gwizdkami BOSE do istniejącej instalacji w tylnich drzwiach, i do tego wyjąć z bagażnika starego suba ze wzmakiem i włozyć nowego suba BOSE (jest z ciemnym wzmakiem)   I tu dla mnie zaczyna się masakra: do suba BOSE mam wtyczke 32 pin  a  w wiązce po harmanie mam wtyczkę chyba na 23 pin z tego co pamiętam.  tak wiem ze już temat był poruszany i znalazłem te wątki ale naprawdę dla mnie to czarna magia.   myślałem żeby obciąć ta wtyczkę 23 pin a kabelki które z niej odchodzą połączyć z tymi uciętymi kablami które kończą się kostka na 32 pin (tą którą dostałem do BOSE)  bardzo proszę mógłby mi ktoś napisać dokładnie jak najprościej który kabel do którego mam zlutować?  albo może ktoś ma jakieś zdjęcie.  Lub ktoś robił coś takiego i jest z okolicy Kazimierza/ Puław i chciałby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1d1b5af9c746d7a46b2b9ea581f738d3.jpg. Prosze pomoże ktoś ? Mam ucięta ta wiązkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e6523859eba234db8d075839c1b5fecd.jpg. Chciałbym tamta wtyczkę 32 pon połączyć z tą , bo niechce kłaść całej nowej instalacji bo napewno nieograne tego. Wiec bose miał bym w tylnich głośnikach + sub.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś zestaw Bose to nie byłoby Ci łatwiej kupić całą kompletną wiązkę i się wpiąć wtedy?

Bardzo mocno to ułatwia sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś zestaw Bose to nie byłoby Ci łatwiej kupić całą kompletną wiązkę i się wpiąć wtedy?
Bardzo mocno to ułatwia sprawę.
 

No niestety kupiłem tylko z ta ucięta wtyczka 32 pin. Bose mam włożone tylko w tylne drzwi plus sub, wiec chce użyć istniejącej już wiązki tylko tam mam wtyczkę 23 pin a w tej nowej 32 pin i nie wiem który kabel z którym polutować , chce podłączyć wzmaka sub. I pościć dźwięk na tył, przód zostaje jak był i działać będzie pod radiem (harmann)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kawucik napisał:


No niestety kupiłem tylko z ta ucięta wtyczka 32 pin. Bose mam włożone tylko w tylne drzwi plus sub, wiec chce użyć istniejącej już wiązki tylko tam mam wtyczkę 23 pin a w tej nowej 32 pin i nie wiem który kabel z którym polutować , chce podłączyć wzmaka sub. I pościć dźwięk na tył, przód zostaje jak był i działać będzie pod radiem (harmann)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko jak już rozbierasz pół auta to nie lepiej od razu zrobić całość?

Z tego co pamiętam tak czy inaczej musisz do tyłu auta pociągnąć CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie jest dosłownie wszystko:

Musisz prawie całą nową wiązkę poprowadzić.

Z tego co masz za wiele nie wykorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie jest dosłownie wszystko:
Musisz prawie całą nową wiązkę poprowadzić.
Z tego co masz za wiele nie wykorzystasz.

Czytałem , na samym początku jest właśnie napisane że podpięcie samego tyłu wymaga tylko przepięcia paru pinów, i to właśnie staram się zrobić tylko (poprzednio miałem harmana wiec wzmak przy subie zasilał mi tylne głośniki . Wiec instalacja już jest stara, przód zostaje jak był wiec w harmanie przód zasilany był tylko z radia. Muszę jedynie połączyć kostkę 23pin z 32 w bagolu tylko jak ?? Jedynie tylnie głochy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje

Z obecnej wiązki seryjnego wzmacniacza (Harman 23-pin) wykorzystamy tylko kable tylnych głośników i kabel antenowy. Antenowy zostawiamy tak jak był podpięty do kostki radia RNS-E. Tylne głośnikowe po odpięciu od starego wzmacniacza, sztukujemy/lutujemy do obciętych kabli od nowej kostki BOSE 32-pin. Sygnały dla tylnych głośników w starej wiązce pomijamy bo podłączymy je z nowej skrętki w nowej wiązce. W starej pomijamy również zasilanie, które w Bose jest grubsze.

Tłumacząc prościej, musisz poprowadzić tak czy inaczej wiązkę od radia, aż do subwoofera. Bez ekranu podejrzewam, że nie będzie subwoofer działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje

Z obecnej wiązki seryjnego wzmacniacza (Harman 23-pin) wykorzystamy tylko kable tylnych głośników i kabel antenowy. Antenowy zostawiamy tak jak był podpięty do kostki radia RNS-E. Tylne głośnikowe po odpięciu od starego wzmacniacza, sztukujemy/lutujemy do obciętych kabli od nowej kostki BOSE 32-pin. Sygnały dla tylnych głośników w starej wiązce pomijamy bo podłączymy je z nowej skrętki w nowej wiązce. W starej pomijamy również zasilanie, które w Bose jest grubsze.

Tłumacząc prościej, musisz poprowadzić tak czy inaczej wiązkę od radia, aż do subwoofera. Bez ekranu podejrzewam, że nie będzie subwoofer działał.

No to najgorzej [emoji20] wszystko juz poskrecałem jedynie myślałem że przelutować kable z kostek mi zostało... gra mi sam przód od wczoraj , na tyle juz bose siedzi ehhh...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, bo może rzeczywiście da się zrobić tak, żeby przelutować kilka kabli i zadziała.

Ja zrobiłem tak, jak jest oryginalnie (z podłączeniem przodu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę wiem wiem ,Mnie wydaje się ze ekranowany kabel w bose jest po to by nie było zakłuceń i nie jest niezbędny. Bose dostaje sygnał z radia a wzmak napędza wszystkie głośniki , w harmanie radio napędza przód a tylni wzmak napędza tylko tył tylko ze jest słabszy od bose. Dlatego doszukuje się analogi odnośnie samego tyłu i kombinuje. Bo jak bym chciał mieć i na przodzie bose to wiadomo ze musiał bym wszystkie kable kłaść bo w harmanie przód zasila radio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz po kolorach kable przy obu wtyczkach.

Prawdopodobnie mogą być te same i porównaj ze schematami przy temacie który Ci podałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz po kolorach kable przy obu wtyczkach.
Prawdopodobnie mogą być te same i porównaj ze schematami przy temacie który Ci podałem

Za godzinę się za to zabieram, w tym linku jest schemat kostki 23 i 32 . Wiec znajdę odpowiedniki wszystkich kabli z 23 pionowej i wepnę je w ich odpowiedniki w kostce 32 pin i tyle zobaczymy co będzie :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kawucik napisał:


Za godzinę się za to zabieram, w tym linku jest schemat kostki 23 i 32 . Wiec znajdę odpowiedniki wszystkich kabli z 23 pionowej i wepnę je w ich odpowiedniki w kostce 32 pin i tyle zobaczymy co będzie :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie to miałem zaproponować :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Dam znać jakie efekty.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rozpiskę już sobie który kabelek z którym :P ciekawe czy zadziała :Pe92b772dce803c10c20e97606829bbbc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem działa! :) teraz chyba zabiorę się za uruchomienie przodu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...