Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria sprężarki klimatyzatora ?


zigula11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracałem z pracy po 22.00, zatrzymałem się na skrzyżowaniu ( czerwone światło ) i nagle silnik zgasł, więc zapalam i zgasł od razu. Włączyłem znowu kluczyki na zapłon i wyłączyłem klimatyzację i radio i zapaliłem, zapalił normalnie, zjechałem ze skrzyżowania, przejechałem kawałek i zatrzymałem się na poboczu, włączyłem klimatyzację i zgasł od razu. Zrobiło mi się ciepło bo pierwsza myśl to że padła sprężarka, więc zrobiłem tak, wyłączyłem klimatyzację, zapaliłem samochód, obroty na 5000 i załączyłem klimatyzację. 3 ... 4 sekundy straszny pisk i cisza, zdjąłem nogę z gazu i silnik chodził już normalnie. Jak podniosłem maskę to poczułem zapach przypalonego sprzęgła, ale silnik chodził więc pojechałem do domu. Jeżdżę już tak około 3 tygodnie i na razie nic się nie dzieje, silnik chodzi normalnie, klimatyzacja działa tak samo jak działała wcześniej. Vag nie pokazuje żadnych błędów.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to mogło być ? a nie wierzę że był to jednorazowy wybryk. Na koniec lipca wybieram się na wakacje i raczej nie chciałbym niespodzianek po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź serwis klimy i niech sprawdzą czy sprężarka ma dobrą wydajność oraz czy się nie kończy. Mogło się zdażyć ze na chwile ją chwyciło i ją przegwałciłeś. Teraz niby chodzi ale może pluć opiłkami do układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciężko będzie mi pomóc. Ja jeżdżę już od kilkunastu lat do ChłodniPol pod Gliwicami. Złego słowa nie mogę powiedzieć o nich a cena też jest bardzo przyzwoita. Jeżdżę tam ze wszystkimi autami jakie mam w rodzinie i nigdy się nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz jakieś konkretne namiary ? bo do Gliwic nie mam aż tak daleko

Czy to chodzi o nich ?

Chłodnic-Pol

Janusz Sadło
44-153 Sośnicowice
ul. Smolnicka 3p
Edytowane przez zigula11
dodanie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...