Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polski VAG 2.5 USB ODB2 KKL a CAN


HanysWA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem wczoraj kabel diagnostyczny wraz z oprogramowaniem Polski VAG 2.5.
Jechałem w sumie po inny kabel, ale nie było na miejscu a róznica była rzedu 30 zł więc po namowach sprzedawcy wziąłem ten. Wyraźnie wspominałem że chodzi o szynę CAN oraz Audi z 2004/5 (rok budowy w niemieckich papierach 2004, pierwsza rejestracja 2005). Miało działać bez problemu we wszystkich VAGach do około 2007.

No więc zainstalowałem tak jak pisze w instrukcji, jednak w samochodzie pomimo że niebieska dioda na kablu informuje o połączeniu, to nie dało się nic odczytać (próbowałem na wszystkich 4 portach, pomimo że mam ustawiony COM1). Próbowałem również różne moduły (czytałem że niekiedy łączy się z jednymi a z innymi nie).

Po powrocie do domu przyjrzałem się jeszcze raz zawartości płyty instalacyjnej i pisze tam że do diagnostyki nowszych samochodów VAG należy nabyć inny produkt tego producenta. Co prawda jest to tak napisane że nie wiem czy chodzi o CAN ogólnie, czy podrostu o nowsze jak 2007.

 

No więc pytanie. Czy ktoś z was używał tego z A4 B7 BFB (lub inna benzyna powyżej 1.8)?

Wygląda jak ten, tyle że bez naklejki (jest tylko wytłoczony w plastiku napis ODB II).

http://www.obd2.pl/index.php?p28,polski-vag-2-5-usb-obd2-kkl

O ile to rzeczywiście ten (jedyna różnica to naklejka), to sprzedawca wprowadził mnie w błąd, jednak zanim pojadę z wiją, chciałbym się upewnić że błąd nie leży po mojej stronie.

Edytowane przez HanysWA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, nie przechodzi testu\diagnostyki na samym początku.
Z tego co widzę to koleś sprzedał mi kabel nie obsługujący szyny CAN i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...