Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka Sterowanie Silnika


Boukhiar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odpaliłem dzisiaj swoje Audi A4 B8 2.0 TDI i po przejechaniu 2km zaczęła się migać kontrolka "sterowanie silnika". Momentalnie poczułem też spadek mocy i zawróciłem do domu. Czy ktoś z Was ma pomysł co to może być i jak to usunąć?

Ewentualnie, czy jest w okolicy Pragi Południe-Wawra-Otwocka dzisiaj na chodzie jakiś elektryk, do którego mógłbym podjechać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem, stad pytanie od razu o elektryka :)

Udalo mi sie zlapac jakiegos co nie pracuje, ale za 20 minut mnie sprawdzi, wiec zobacze co to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchało mi filtr dpf i odłączyło turbinę, żeby jej nie zepsuć. Przejechałem wczoraj 120km na 4. biegu z obrotami 2000-3500/min i niestety dalej wyswietla sie kontrolka zapchanego DPFu i odlaczonej turbiny. Co prawda co i raz musialem przyhamowywac, bo a to tir jechal, a to swiatla, albo cos.

Czy probowac jeszcze raz go przepalic na trasie i pojechac nie wiem... o 4 rano na autostrade i go przepalic porzadnie, czy juz kaplica i zostaje tylko regeneracja/wyciecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 65km autostradą na 4. biegu, z obrotami 3400-3600 obr/min, bez schodzenia poniżej 3200 obr/min i niestety nie odpuściło :(

Zrobiłem nawrotkę i w stronę powrotną jechałem już na 5.-6. biegu, przynajmniej 2500 obr/min, ponieważ troszkę szkoda mi już silnika. Znów niestety na darmo. 

Czy orientujecie się ile orientacyjnie kosztuje regeneracja a ile ewentualne wycięcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę było 36g, dzisiaj jest już 40g :/

Awaryjne wypalanie komputerem w trakcie postoju nie chce pójść... problemem chyba jest błąd sterowania silnika, więc nie mam już pomysłu co z tym zrobić :/

Edytowane przez Boukhiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo zapchany juz. Vagiem mozna tylko wypalic jak nie będzie błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzimy u elektryka i próbujemy odpalać, ale po odpaleniu wyłącza procedurę.

 

Edit: Niestety nic nie pomogło. Wielokrotnie próbowaliśmy odpalić procedurę dwoma różnymi komputerami, ale nie ruszyła :/ Z tego co się dowiedziałem, to zostaje albo regeneracja, ale pozbycie się tego ustrojstwa.

Czy pozbycie się liczy się z jakimiś skutkami ubocznymi? Oczywiście mam świadomość wymogów bycia eko-przyjacielem norm Unii Europejskiej związanych z wymogiem posiadania filtru, ale bardziej pytam o silnik/komputer pokładowy.

Edytowane przez Boukhiar
Aktualizacja po wizycie w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla reszty użytkowników na przyszłość: w momencie jak zapala się kontrolka filtru DPF, to od razu momentalnie trzeba rozpocząć procedurę wypalania w trakcie jazdy - ja poczekałem dwa dni, zrobiłem 60km po mieście i odłączyła się turbina.

Jeżeli kontrolka zapchanego DPF nie zgaśnie to zanim odłączy Wam się turbina pojedźcie do elektryka, to włączy Wam procedurę wypalania awaryjnego. Trwa ok. 40 minut i robi się ją na twardym, niełatwopalnym podłożu.

Jeżeli zapali się kontrolka sterowania silnika, czego efektem jest odłączona turbina, to jest już po ptokach.
Pozostaje:
- regeneracja: ceny zaczynają się od 600zł. Elektrycy w mojej okolicy liczą pół ceny dobrego DPF z OLX, na dzień dzisiejszy to 1700zł za filtr, czyli regeneracja 850zł)
- kupić dobry używany filtr i go zamontować (1700zł + cena za montaż)
- kupić nowy DPF i go zamontować (niech Was ręka boska od tego broni, bo się nie wypłacicie)?
- znaleźć kogoś kto zgodzi się wywalić to ustrojstwo mechanicznie i zrobić obejście komputerowe. Cena w tym przypadku jest już totalnie różna. Jeden warsztat wycenił mi to na 2200zł a drugi na 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...