Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 transformacja na S4


Heniu94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum ;)

Chciałbym od razu zapytać o przerobienie mojej niedawno kupionej A4 B5 1.8 T na wersję S4. Co dokładnie będzie mi potrzebne do takiej przeróbki jakie ceny części i gdzie te części można dostać długo szukałem takiego spisu ale jedyne co znalazłem to spis części potrzebnych do przeróbki na RS4 i co prawda chodzi mi taki pomysł po głowie ale to wiąże się z zakupem także ładnego avanta więc narazie zatrzymuje się na swoim sedanie.

Dodam także że silnik zamierzam podciągnąć pod 240-270 km poprzez wymianę wtrysków, turbo i intercoolera oraz chip'a.

Z góry dzięki wielkie za każde info ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie droga zabawa ponieważ zderzak przedni jak i tylni dość drogie są, przód około 2000zl tył nie wiem,

Potrzebujesz:

- zderzak przedni, zależy czy kupisz kompletny czy nie, jak nie to jeszcze wszystkie kratki

- zderzak tylny 

- progi

- grill ale to najmniejszy problem

to chyba wszystko, myśle ze koszta będą spore 

Edytowane przez OffLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisz do tego środek i robi się kwota niemal taka jak wartość auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale ogólnie postanowiłem zrobić fake RS4 B5 tak jak RS4 B5 Limo, projekt bardzo mi się spodobał i mimo że budżet na tego typu mody musi być pokaźny to i tak mam nadzieję że uda mi się go ukończyć. Mam zamiar zacząć w sierpniu od podstaw czyli powymieniać wszystkie filtry wraz z olejem. Przed wlaniem Motula 10W-40 synergie+ zrobie płukanie silnika, środkiem liqui moly. We wrześniu zrobię kompletne zawieszenie wraz z amortyzatorami i sprężynami obnizajacymi przód -30 a tył -40. Wymienię też poduszki pod silnikiem i skrzynią wraz z olejem w skrzyni.  Od października wezmę się za podnoszenie mocy silnika tak jak wcześniej pisałem ok 250 km fajnie by już jeździło. Największy problem sprawią mi szersze nadkola z RS4 gdyż są ciężko dostępne a jak już są to ceny odstarczają przód komplet 4 tyś zaś tył 10 tyś ( info od autora RS4 Limo ) myślałem więc nad rolowaniem nadkoli plus ewentualnie jakieś dokładki, co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...