Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lusterko wypukłe a szerokokątne


MisterK

Rekomendowane odpowiedzi

Stłukłem wkład prawego lusterka. Wg katalogu moje lusterko było "sferyczne-szeroki kąt widzenia, plyt.mocujaca przyciemniane automatycznie".

Ponieważ jedyny wkład o tym samym numerze na Allegro kosztuje niedorzeczne trzy stówy, szukam alternatyw.

Znalazłem inny wkład, który powinien pasować, ale jego opis się różni: "szkło lusterka (wypukłe) z płytką nośną automatycznie ściemniane "

Stąd moje pytanie: jaka jest różnica między wkładem sferycznym, z szerokim kątem widzenia a wkładem wypukłym? Czy one są zamienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkłady są zamienne tylko jak masz fotochrom (automatyczne ściemnianie) to musisz kupić taki wkład z tą opcją.
Różnica między wkładem wypukłym a sferycznym jest taka,
że wypukłe nie jest płaskie :) i dzięki temu ma większe pole widzenia (w tym "martwe pole") coś jak lustra na drodze w miejscach z utrudnioną widocznością
a sferyczne jest płaskie ale jego końcówka jest "załamana" pod innym kontem i w tej końcówce widać "martwe pole",
na sferycznym widać taka pionową linię która rozgranicza dwie powierzchnie lusterka które są pod innym kontem, na wypukłym tej linii nie ma
W praktyce nie wiem które spisuje się lepiej bo ja mam oba sferyczne.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...