Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co jest nie tak z moim radiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie. Sprawa wygląda następująco. Od jakiegoś czasu oryginalne radio zaczęło mi co raz częściej szyrczeć i gubić stacje. Płyty CD odczytywało bardzo kiepsko. 
Po wyjęciu i spróbowaniu go wyczyścić przestało się włączać. Stwierdziłem, że pewnie trafiło go całkiem więc zakupiłem radio pioneer 190ub.
Wkładam i w ogóle nie działało. Trochę obeznana osoba doradziła mi aby złączyć dwa kable od pamięci i masy . OK radio się włączyło, stacji dalej nie wyszukiwało, ale można było posłuchać muzyki z telefonu. Dzisiaj po wyjęciu radia i włożeniu radio znowu przestało działać. Sprawdzałem połączenie kabli i jest nienaruszone. 
Bezpieczniki również są niespalone. Gdzie może leżeć przyczyna?? POMOCY
Jeżeli gdzieś jest podobne pytanie to z góry przepraszam za powielanie tematu
Pytanie co do zdjecia...  Z przejściówki anteny wychodzi niebieski kabel (zaznaczony na pomarańczowo) gdzieś powinienem go umieścić?
Oraz do czego służył ten czarny, który był podpięty do orygianalnego radia (zaznaczony na czerwono)
Dzięki za info i pozdarwiam

DSCF1007.JPG

Opublikowano

Niebieski podłączasz do wyjścia ANT w radio (też powinien być niebieski) - to zasilanie wzmacniacza antenowego... bez tego raczej nie złapie Ci stacji...

Żółty (czerwone kółko) do dodatkowa antena lub GPS - jeśli GPS to nie potrzebna, jeśli antena to dobrze by było podłączyć poprzez przejściówkę...

Opublikowano

Oryginalne radio zaczęło gubić stacje, bo pewnie był jakiś problem ze wzmacniaczem anteny/systemem diversity, który siedzi w bagażniku.  W Twoim przypadku wychodzą z niego 2 wtyczki - antena 1 - żółta wtyczka zaznaczona u Ciebie kółkiem, antena 2 - wpięta w separator antenowy (to coś z niebieskim kabelkiem).

System diversity przełącza się między anteną 1, a anteną 2 w zależności, która łapie lepszy zasięg.  

Niebieski kabelek w separatorze anteny, służy do podania prądu wzmacniaczowi anteny, gdy mamy zwykłą antenę aktywną. Problem w tym, że u Ciebie za to wzmocnienie odpowiedzialny jest system diversity.

Wszystko powyższe spowodowało, że zmiana radia nie pomogła na problemy z odbieraniem stacji. 

Za problem z niewłączającym się radiem odpowiadają zapewne kostki. Zakup odpowiedni adapter (AUDI\VW do ISO) i radio powinno ruszyć.

Jeśli chcesz zostawić nieoryginalne radio, to musisz przerobić sobie diversity na antenę aktywną  lub najłatwiej założyć drugą uniwersalną np naklejaną na szybę

Jeśli chcesz wrócić do oryginalnego radia, to pewnie trzeba zajrzeć do tego wzmacniacza i ewentualnie wymienić go na sprawny.

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.