Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z xenonem po zmianie lamp


adriano1991uk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z lampami po zmianie lamp na europe w angliku , silniczki lamp po wlaczeniu swiatel i zapaleniu auta chodza gora dol , lecz gdy podjezdzam pod wzniesienie lub w dol , swiatla nie obnizaja sie , tzn tak jakby samopoziomowanie nie dzialalo prawidlowo , dodam ze mialem problem z czujnikiem poziomowania (przod) ktory zostal juz wymieniony i żadnych bladow nie generuje. czy potrzebna jest jakas adaptacja po wymianie lamp ? mimo iz silniczki dzialaja ?

Edytowane przez adriano1991uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samopoziomowanie w B6 nie reaguje na zmianę nachylenia jezdni tylko na obciążenie auta. Np. gdy auto jest obciążone z tyłu (pełny bagażnik), czujnik na tylnym wahaczu wysyła sygnał do sterownika i ten obniża światła aby nie raziły innych kierowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale bylo obciazenie w bagazniku a lampy sie nie ruszaly , chyba ze przestawil mi cos na stacji diagno. bo ustawial lampy bez kompa a nie wiem czy tak sie da , wydaje mi sie ze poprostu swiatla podniesieone sa na max do gory , i nie maja juz zapasu aby sie obnizyly w dol

Edytowane przez adriano1991uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stań pustym autem przed ścianą w odległości ok 5-10 metrów i zaznacz sobie krawędź światła, potem wsadź coś do bagażnika, przynajmniej 30kg i sprawdź czy po chwili światło obniży się do poziomu pustego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok  sprawdze to , a co do ustawiania swiatel , myslisz ze na stacji zrobil to dobrze ? wydaje mi sie ze trzeba uzyc kompa aby "zablokowac" lampe w poz neutralnej i dopiero wtedy ustawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji ustawiają światła tak żeby świeciły na odpowiedniej wysokości i tyle. Jeżeli nie masz pewności czy zrobili to dobrze możesz spróbować zrobić to sam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...