Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Problem z zaworem układu chłodzenia


Kubeł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj po jeździe miejskiej zatrzymałem się na stacji benzynowej aby dolać płynu do spryskiwaczy. Po otworzeniu maski poczułem charakterystyczny zapach płynu chłodniczego. Dostrzegłem, że zawór widoczny na zdjęciu przecieka, a plastikowy kapturek gdy go dotknąłem odpadł :shocked:. Dojechałem do domu, ale najwyraźniej wycieka płyn otworem tego zaworu. Czy jutro mogę jechać tak do pracy? Co mogę zrobić na szybko żeby usunąć przeciek? Z góry dzięki za szybką pomoc. :hi:

2750498a498e8f18m.jpg

98cf69c2a41984abm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to zaden zawor tylko srubka wiec najlepiej bedzie ci wymienic miedziana podkladke[uszczelke] ktora powinna byc pod srubka,powinno rozwiazac problem...i jesli nie sa to duze wycieki to mozesz jezdzic ale radzilbym wymienic....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wyciek nie wygląda na duży, póki co zabezpieczyłem izolacją termokurczliwą, jutro jadę do serwisu. Uszczelka została na swoim miejscu, ale nie jest miedziana tylko gumowa. Plastikowa główka odpadła i jest już wspomnieniem. Żadnej śruby tam nie widzę...[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 00:31_________________________________________________Wygląda na to, że po prostu ta śruba się ułamała bo jest plastikowa. Odpadła główka, a trzpień został w środku. Ta gumowa uszczelka to jest na wierzchu i była pewnie po to, by amortyzować łepek śrubki. Podkładka miedziana jest pod spodem, trzeba się do tego dobrać i wymienić. Mechanik powiedział, że warto dobrać coś porządnego zamiast plastiku. Aż nie chce mi się wierzyć, że oryginalnie Audi montuje tutaj badziewny plastik. Swoją drogą po cholerę w tym miejscu otwór ze śrubą? Nie można odpowietrzać przez zbiornik wyrównawczy?[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 08:59_________________________________________________Usterka naprawiona, a dla innych kolegów krótka informacja, może kiedyś się przyda: takie g... kosztuje w serwisie grosze, ale nie ma go nigdzie od ręki. Muszą sprowadzać... z Niemiec . Śrubka z uszczelką! Wyobrażacie sobie? Widząc moje zdziwienie pan w serwisie powiedział: wie pan z ilu części składa się samochód? Nie możemy mieć wszystkiego. :polew: Dodatkowo śrubka jest w całości plastikowa, w mojej wersji bez uszczelki miedzianej, tylko z gumowym oringiem. Projektował to chyba księgowy, a nie inżynier. Wymieniłem na porządną śrubę m10 z podkładką miedzianą. Spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w silniku to juz jest tylko stalowa sruba z miedziana podkladka...no ale ja mam troszke inny silnik...a co do tego po co ten otwor to o ile sie orietuje jest do odpowietrzania ukladu chlodzenia ... no i bardzo dobrze ze nie wsadziles tam zadnego plastiku ponownie ....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...