Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w zbiorniczku wyrownawczym Audi A4 B6 1.8t 163KM, BFB


Jack30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj samochod to Audi A4 B6 1.8t 163KM, BFB. Dzisiaj zapalila mi sie kontrolka silnika. Po chwili zatrzymalem samochod i otworzylem  zbiorniczek  wyrownawczy i zauwazylem, ze mam tam troche oleju i korzuch u gory. Samochod dzien wczesniej byl u mechanika w autoryzowanym warsztacie i byla regenerowana turbina, wymiana oleju na Motul 10W 40 i filtr oleju( wczesniej byl lany Rowe 10W 40), wymieniony: zawor DV, poduszka silnika, zlacze elastyczne(plecionka), aktuator turbo, usuniety katalizator.

Co moze byc przyczyna? Czy to zuzyta uszczelka pod glowica czy moze uszkodzona chlodniczka olejowa? Po weekendzie dzwonie do tego warsztatu co robilem powyzsze elementy. Warsztat ten mam oddalony ok 20 km i chyba lepiej bedzie wziac samochod na lawete, bo jak walnela uszczelka pod glowica to moge zarznac silnik i turbine po regeneracji?

Czy ktos mial podobny przypadek i co najlepiej zrobic?

Pozdrawiam

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przyczyn moze byc sporo napewno auto na lawete potem na warsztat dokldne ogledziny mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej starej Audi 80 też tak miałem i przyczyną była uszkodzona chłodniczka olejowa...zaczął bym od tego

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...