Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepalona przetwornica xenon


69MikołajAudiA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym się poradzić w pewnej sprawie, otóż przepaliła mi się przetwornica do ksenonów, jednak zupełnie nie wiem, jaka kupić, aby pasowała i była kompletna i kompatybilna z moim audi, wszelkie wskazówki na co zwrócić uwagę mile widziane. Najchętniej wymieniłbym to sam, jakieś porady i wskazówki mile widziane, bo nigdy jeszcze tego nie robiłem. Na załączonym zdjęciu (czerwony kwadrat) zaznaczyłem miejsce przepalenia. Potrzebuję więc przetwornice z przewodem i gniazdem na ksenon d2s. Mechanik stwierdził, że nie ma do tego zamiennika i muszę zamówić oryginalną, która kosztuje 1800zł (8E0998391A).
 
 
Pozdrawiam,
Mikołaj

valeo-5g-d2s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 69MikołajAudiA4 napisał:

Mechanik stwierdził, że nie ma do tego zamiennika i muszę zamówić oryginalną, która kosztuje 1800zł

co to za mechanik?widziałem takie nowe po 400zł.szukaj używki albo oddaj swoją do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymieniać cała przetwornice jesli masz uszkodzone tylko gniazdo palnika? Można je kupić za kilkanaście złotych i samemu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz_N napisał:

Chcesz wymieniać cała przetwornice jesli masz uszkodzone tylko gniazdo palnika? Można je kupić za kilkanaście złotych i samemu wymienić.

Oooo... da się? Widzisz, takich podpowiedzi oczekiwałem, mechanik do którego wstawiam samochód powiedział, że przez to pewnie i przetwornica się uszkodziła i trzeba wymienić całość. Fakt jest taki, że ksenony włączają się na 10-30sek. i potem prawy (ten przepalony) chwilkę miga i gaśnie. A skąd mam wiedzieć jaki kupić? Jak się tego dowiedzieć? Rozkręcić, zobaczyć i szukać, czy można gdzieś znaleźć model, nr produktu, aby zamówić w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może ile żył dochodzi do gniazda? zastanawiam się czy zakup takiego adaptera żarnika, ucięcie, polutowanie i dobre zaizolowanie załatwi sprawę? właśnie przeglądałem takie same na allegro, ale nie wiedziałem czy są dobre, ale może po prostu są jedne dedykowane do d2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owocny weekend za nami... Mechanik chciał, abym wydał na oryginalną nową przetrownice do audi 1800zł. Ja nastomiast kupiłem:

zestaw kluczy nasadowych 110zł

Gniazdo do ksenonów z przesyłka 35zł

Piwo (sztuk 1) 3.50zł

+ 1.5-2h czasu.

Wyjąłem reflektor, wymontowałem przetwornice, uciałem kabelki, skreciłem, polutowałem, zaizolowałem, założyłem od razu dwa nowe ksenony i wszystko działa, błąd o braku oświetlenia już nie występuje.

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...