Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8 Rozruch silnika - dziwne falowanie obrotow

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w tytule, podczas odpalania silnika w temperaturach tak jak widać na filmiku. Około 14 stopni silnik po odpaleniu kiedy zaczyna schodzić z obrotów podczas rozgrzewania w pewnym momencie zaczyna przez bardzo krótką chwilę falować w bardzo szybkim tempie, objaw ten nie występuje przy odpalaniu ciepłego silnika. Nieważne czy na ciepłym silniku czy na zimnym kiedy jadąc samochodem puszczę gaz i po chwili przycisnę go znowu obroty na obrotomierzu delikatnie się zachwieją. Tak na oko jak się patrzy na skale obrotomierza jest to około 30 obrotów na minutę. Wygląda to tak że po przyciśnięciu gazu obroty spadną o te 30 i zaczynają normalnie wzrastać później przyśpiesza samochód najnormalniej w świecie. Zachwianie obrotów jest wyczuwalny ale nie szarpie jest delikatne. Nie wiem czym to może być spowodowane, świece były wymieniane 30000 km wcześniej olej z filtrem plus filtr powietrza wymieniony 5000 km wcześniej. Samochód był sprawdzany komputerem zaraz po wymianie filtra i oleju i mechanik powiedział że nie ma żadnych błędów. Poniżej zostawię link do filmiku z odpaleniem silnika. Bardzo bym prosił o jakieś rady co to może być i od której strony się za to zabrać bo nie chciałbym za jakiś czas mieć całego silnika do remontu. Na pewno będę musiał spróbować takich rzeczy jak czyszczenie przepustnicy. Samochód cały czas jest użytkowany w Niemczech i serwisowany. Co mnie jeszcze niepokoi to że zauważyłem lekkie zużycie oleju około pół litra na 4000 km. Serwis Audi twierdzi że to normalne. Styl jazdy mam mieszany Zazwyczaj jeżdżę spokojnie, ale czasem przycisnę go do końca. Trasa Polska Niemcy autostradą od 160 do 200 km na godzinę czasami ile fabryka dała Ale to tylko w krótką chwilę

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.