Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria dachu cabrio


electonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj podczas zamykania dachu (cabrio) miałem powstał problem

 

Po naciśnięciu przycisku zamykania wszystko szło książkowo jak zawsze, problem pojawił się przy ostatnim ruchu podczas dojścia górnej/przedniej krawędzi dachu do ramy szyby, zaczepy które zawsze się zakotwiczają w ramie nie zakotwiczyły się i nie było domknięte. Potem już nic zero reakcji po próbie naciśnięcia przycisku otwierania lub zamykania, jedynie co to szyby się chowały.

Wyciągnąłem klucz do manualnego otwierania/zamykania dachu i dociągnąłem te zaczepy do dachu - efekt był taki że zniknęła kontrolka i informacja o otwartym dachu i można powiedzieć że dopiero wtedy proces zamykania był w pełni zakończony.

No ale postanowiłem go potem znowu otworzyć jednak bez skutku po włączeniu przycisku jedynie szyby się otwierały, i jakieś delikatne tyknięcie słyszane z tylnej części auta.

Więc postanowiłem mu troche pomóc znowu poluzowując górne zaczepy dachu od ramy i jeszcze trochę go podniosłem manualnie do pionu (górną część)

No i potem przyciskiem chciałem spróbować i poszedł troche do tyłu (myślę sobie sukces) ale euforia nie trwała zbyt długo bo tylna pokrywa się otworzyła, szyba również się uniosła, przednia część troche poszła do góry i na tym koniec dach zaczął się zacinać nie otworzył się do końca, proces zamykania nie był płynny jak zawsze aż w końcu przestał reagować na przyciski (zero ruchu)

W chwili obecnej zamknąłem go manualnie ale kontrolka o otwartym dachu i informacja nadal się wyświetla, do tego jeszcze ten dźwięk

 

Co polecacie zrobić żeby przywrócić go do sprawności?  

Mam to auto już trzeci rok i nigdy nie było wcześniej tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po upływie dłuższego czasu.

Oddałem auto do elektryka. Wymienił wiązkę przewodów która umiejscowiona jest na "rusztowaniu dachu" ta która jest narażona na najwieksze wygięcie podczas składania i póki co jest ok. Zamyka się normalnie ale został jeszcze błąd "błędna adaptacja" i po zamknięciu miga ta kontrolka czasami i szyby sie nie domykają do krawędzi po zamknięciu dachu cyklicznie tylko trzeba przyciskiem je domykac.

Jak pozbyć sie tego błędu "błędna adaptacja dachu" ? Z pozycji VCDS kasowanie nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...