Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] 1.8T Quattro, czyli moje małe marzenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka :D 

Chciałem wam zaprezentować moje małe spełnione marzenie, którym jest A4 B5 1.8T w tym jakże zaj.. napędzie Quattro z LPG.

Jest to 99r. po 1 lifcie.

B5 już kiedyś miałem, 1Z który był walony z każdej strony i jedyne co miał na wyposażeniu to silnik diesla :D ale od zawsze mi się podobał ten samochód i zawsze chciałem wrócić do tego samochodu.

W końcu się udało, po 1Z była taka sobie Ibiza która na końcu miała 160km i dzięki niej straciłem prawko :D

1065ea1b71b758bcmed.jpg

Potem zamieniłem się za błąd którym było E46... 330xi w automacie... 

4373dfde53f48edcmed.jpg

No i w końcu znowu zamiana za srebrną szm... :D tak ją czasami nazywam, zaraz po zakupie

7bb0fa55ef97d664med.jpg

69da0ebd7ce02287med.jpg

Niestety na zamianę mocno się napaliłem i samochód był krótko mówiąc w stanie średnim, lecz brak LPG w bmw zmusiło mnie na zamianę za coś w LPG, a że trafiło się to co chciałem od zawsze no to cóż :D

Samochód trapiło mnóstwo bolączek niedbalstwa, pomijam fakt że jeździło ot jak zwykłe 1.8, ba myślę że 1.6 by mnie zrobiło. 

Foty z nad morza

f3761d7c7b57cebamed.jpg

6bd6163cb68cc081med.jpg

960a2be26af65ecdmed.jpg

2c69c15323311f31med.jpg

No ale do rzeczy, na wyposażeniu mam:

- Pełny Fis z dodatkowymi zegarami

- Fotele kubełki grzane

- Klima i el szyby przód 

- Quattro :D

i w sumie to chyba tyle

 

Zdążyłem sporo w niej zrobić lecz jeszcze bardzo długa droga..

- Wymiana rozrządu ze wszystkimi paskami

- Naprawa braku doładowania czyli przerwane kable od N75

- Wymiana oleju i filtrów w tym paliwa który był oryginalny audi :facepalm:

- 10 tysięcy regulacji LPG które robiłem sam

- Wymiana wtryskiwaczy LPG z gównianych Valteców na Hany Gold

- Wymiana jednej tulei z tyłu, jak się okazało zupełnie niepotrzebnej :facepalm:

- Chwilowa naprawa przerwanego Tipa (Kupię w dobrej kasie)

- Nowe świece i podmiana cewek 

i to chyba tyle:

Z napraw jeszcze czeka mnie: 

- Wymiana parownika LPG done

- Uszczelnienie dyfra z wymianą oleju

- Poprawa mocowania wtrysków LPG done

- Poprawa spasowania zderzaków

- Ogarnięcie skrzypiącego zawieszenia z tyłu

- Ogarnięcie instalacji Audio, bo ktoś poprzeciągał kable, poucinał.. po prostu jeden wielki burdel done

- Kupno listw drzwi i nakładek progowych

- Wywalenie haku 

A teraz to co wszyscy uwielbiamy czyli mody: :D

- Wskaźnik doładowania done

- Wywalenie kata, zależne od kasy albo DP albo rurka done

- Lekka modyfikacja wydechu na zasadzie wytnijmy środkowy tłumik i zobaczmy jak to brzmi 

- Centralny IC

- obniżenie zawieszenia, a w jaki sposób czas pokaże 

- Felga 18 ( już mam 2 modele upatrzone) 

- Program :D:D:D 

- Zmiana przodu na lift czyli lamp zderzaka i grila 

 

A dalej, kto wie.

Niestety prace mocno stoją w miejscu, bo na razie muszę zadbać o siebie :D tzn zęby, a kto je dobrze leczył wie jakie to są pieniądze....  Lecz srebrna zostaje ze mną na dłużej i zrobię w niej to wszystko co zamierzam. 

 

Edytowane przez Kowal11

Opublikowano

Powodzenia w modzeniu wytrwałości życzę bo dużo roboty przed Tobą.

Pozdro A4B5 AEB Quattro babcia na koksie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

z innej beczki, jak jeździło to e46 330xi? zbierało się to jakoś?

Opublikowano
  • Autor

Ogólnie to często tęsknię za m54... Ten silnik był idealny, w tym napędzie z automatem niestety nie był to najszybszy samochód, ogólnie wszystko psula skrzynia i napęd. Sam silnik całkiem elastyczny i to co mi się bardzo podobało, ciągnął do samego końca równo, czuć że do końca moc narastala, czego teraz niestety nie mam. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Cały czas coś tam się dzieje. Ostatnio postanowiłem wywalić kata. Na razie nie zdecydowałem się na DP i postanowiłem wybić środek, jak widać należało...

Czytałem przed tym komentarze i niektórzy podobno skarżyli się na buczenie czy jakieś różne dźwięki. 

U mnie nic takiego nie miało miejsca, reakcja na gaz się poprawiła znacznie i jakby równiej ciągnął do końca, no i turbo troche z dołu słychać jak się otworzy okna.

Zrobiłem też trasę 300km z prędkościami nawet do 200km\h i jeżeli chodzi o aspekty głośności jak dla mnie bez zmian. 

 

de5ba6333c9a7d01med.jpg

1d25017babea29b6med.jpg

8a6bf449013a7a5dmed.jpg

Edytowane przez Kowal11

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Cały czas powoli coś tam się dzieje:

Wymiana wtryskiwaczy LPG na Hanę

ac69b344c9c98c01gen.jpg

Dołożenie wskaźnika doładowania

8f287a7d5b8e55a1gen.png

Wymiana Ori Tipa na silikon z chin, o dziwo nawet to pasowało.

19499f7a46f71d51gen.jpg

320a073325b91048gen.jpg

Przy okazji wyszło czemu mi płyn uciekał :facepalm:, ale szybko dosztukowany nowy wężyk

6e44ace185696efcgen.jpg

Na koniec gdzieś tam kąpiel w pianie :D 

34f9afb9c267ce3egen.jpg

Edytowane przez Kowal11

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.