Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 2.0 TDI BRD kontrolka min poziomu oleju


wojt3k.p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie odnośnie zapalajacej się kontrolki minimalnego stanu uleju (żółta). Widziałem,ze podobny temat był poruszany ale nie było konkretnych odpowiedzi także  może teraz ktoś będzie w stanie pomóc.

Zaczęło się jak robiłem dłuższą trasę około 1300km wtedy zapalił się check i to było na tyle. Używałem samochód jeszcze przez około 2 dni i zapaliła się kontrolka minimalnego stanu oleju,lecz olej był w normie,nawet bliżej max. Podjechałem do mechanika żeby sprawdził błędy. Podłączył komputer i były 3 błędy, których nie był w stanie rozszyfrować(dodam zdjęcie). Udało mu się je usunąć i wszystko znikło.

Wszystko było ok,zrobiłem kolejne 1500 km ale to już w cyklu mieszanym. I teraz najdziwniejsza sprawa,po wyjechaniu z domu i zrobieniu ok 20 km musiałem załadować bagażnik i kiedy zamykałem klapę poluzowała się jedną z lampek podświetlających rejestracje co zraz pokazał fis i w tym samym momencie pojawiła się nieszczęsna kontrolka od minimalnego poziomu oleju, pomimo tego że olej w normie. Po otwrciu maski zapala się po przejechaniu ok 70 km. 

Miał ktoś podobny przypadek? 

Dziękuję za odpowiedzi. 

received_1486847948049404-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi co chwilę się pojawiał. Po.otwarciu maski znikało. Postanowiłem go wyłączyć VCDSem i poczekać do kolejnej wymiany oleju i go wymienić.
I tak też zrobiłem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze wina leży po stronie czujnika i to zniweluje problem. 

Myślisz,ze powinien być zapisany jakiś błąd w komputerze pomimo że check się nie zapalił ? 

Dzięki za opowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był winny bagnet popatrz jaki masz numer zadzwon do ASO po vinie ci powiedzą jak na dziś jest jak jest inny to koszt mały i sprawa załatwiona

pisałem i tym poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karasik2 napisał:

U mnie był winny bagnet popatrz jaki masz numer zadzwon do ASO po vinie ci powiedzą jak na dziś jest jak jest inny to koszt mały i sprawa załatwiona

pisałem i tym 

Mój bagnet ma taki symbol 03G 115 611K. 

Dzodzwonilem się do aso i stwierdzili,ze bagnet powinien pasować,lecz w późniejszych latach wyszedł bagnet o tym samym numerze tylko z końcówką AE. Konsultant nie był w stanie stwierdzić czy się różnią 

Edytowane przez wojt3k.p
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żadnego błędu nie wywalało. Robiłem pompę oleju i przy okazji ściągniętej miski olejowej wyczyściłem cały czujnik bo był cały oblepiony Castrolem. Taka magia tego oleju [emoji3]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...