Skocz do zawartości
IGNOROWANY

D2S - słabo świeci, po regeneracji


Mavver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w mojej B6 mam oryginalnie ksenony D2S i oczywiście spryski. Na początku światła słabo świeciły, ale miałem mocno wyeksploatowane lampy.
Kupiłem zwykłe klosze, oryginały w dobrym stanie i przełożyłem całe środki (oryginalnie była w nich H7 - wtedy droga była pięknie dośiwietlona). Dodatkowo oddałem odbłyśnik do regeneracji. Przetarłem z kurzu soczewkę.
Ale lampy wciąż nie świecą zadowalająco. Doświetlają tylko obszar 3-4m przed samochodem, a potem ledwo widać poświatę, która jest nawet kilkanaście m przed autem, ale widać ją tylko w ciemności.
Gdy stoję w nocy obok latarni nie widać w ogólne, ze moje światła świecą - latarnia lepiej oswietla drogę.
Stając obok innego auta jest światła mocniej oświetlają mi drogę niż moje. Palniki Philips 4300k. Na nowych Lighnitng Vision 6000k też nie jest lepiej, ale to jakieś chińczory więc nie spodziewałem się nawet, że będą świecić lepiej niż oryginalny philips.
Próbowałem ustawić inaczej lampy ale nic to nie daje, samopoziowanie działa. O co może chodzić? Czy można sam odbłyśnik założyć odworotnie i wtedy będzie słabiej oświetlało? Dodam, że odcięcie światła jest Ok.

Sam nie wiem co robić. Mogła się w jakiś sposób sama soczewka (nie mówie o odłbyśniku) też wyeksploatować? Gdzie szukać problemu?
Zastanawiam się nad kompletem nowych palników ostram xenarc 4300k, ale jeśli to nie pomoże to kilka stówek wrzucone w błoto.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej soczewka nie może się wyeksploatować , bardziej odbłyśnik w niej ale jak mowisz że go zregenerowałeś i na nowych palnikach też lipa to może Ci przetwornice nie domagają. Mam też xenony na d2s tyle że wsadziłem soczewki od b8 to jest mega , jak będziesz chciał to sie odezwij wieczorem to zrobię Ci foto jak świecą i to na palnikach które mają już chyba z 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę, jeśli możesz wrzucić fotę to będę wdzięczny :)
W jaki sposob mogę jeszcze potwierdzić, ze to padająca przetwornica? Lampy nie mrugają ani nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to powinieneś założyć soczewki z lampy ksenonowej, a nie halogenowej. Zamontuj prawidłowe soczewki i żarniki 4300K


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki efekt to zwykle zmatowiałe odbłyśniki...mają być jak lusterko... zobacz jak świeci sam palnik - czy jasno czy kuleje... nie wiem, czy w tym przypadku można założyć odwrotnie odbłyśnik ale w niektórych projektorach się da i to też jak najbardziej może być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbłyśniki były regenerowane, być może zosało to źle zrobione?
Pomimo to mam wrażenie, ze b6 tak ma na xenonach, że szału nie robi, porównywałem zdjęcia innych i taką wyrobiłem opinię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...