Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-D Problem z GPS


Makale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem z RNS-D. Oddałem nawi do czyszczenia lasera i nagrania nowszej mapki. Mapa jest czytana, wszystko działa, lecz pokazuje nie moją pozycję :) Jestem w Płocku, a pokazuje wszystkie inne tereny tylko nie moją lokalizaję. Na vagu błąd anteny GPS z opisem Short Circuit. Pomyślałem, że antena więc od kumpla z Passata wziąłem drugą antenę (jemu nie działa w ogóle nawi, więc nie miałem możliwości sprawdzenia anteny) i u mnie jest to samo. Nadal Short Circuit. Pomyślałem, że może też miał uwaloną antenę, więc pojechałem do sklepu nawi / GPS i kupiłem nową antenę za 60 zł. Wtyk miał Fakra jak do RNS-E, ale gościu powiedział, że ściągnie ten plastik, a w środku jest zwykły wtyk SMB taki jak jest  w RNS-D. Podłączyłem antenę na miejscu i też pokazało złą lokalizację. Sprzedawca powiedział mi, że musi złapać sygnał, bo żadne nawi od razu nie złapie. Wróciłem do domu nadal nic. Na VAG'u ten sam błąd. Nawi widzi 32 satelity, ale z żadną się nie łaczy. Dodam, że to samo jest nawet jak odepnę antenę od radia. Tak jakby GPS w nawi się zawiesił i nie chciał się łaczyć z satelitami. Przeczytałem gdzieś, że wystarczy wejść w te ukryte menu w rns-d i to pomoże; rzekomo odblokuje GPS. W ukrytym menu przejrzałem wszystkie "strony" i wyszedłem. Problem jest nadal. Pan z punktu, który czyścił mi laser, mówił, że u niego nawi chodziło idealnie na stole i pokazywało lokalizację. Zleciłbym jemu ogarnięcie tematy, gdyby nie to, że radio zostawiłem w punkcie na granicy polsko-niemieckiej, a odebrałem je po 2 tys, jak wracałem do Polski.

 

Skończyły mi się pomysły, a podoba mi się ori nawigacja. Na 3 antenach to samo (moja ori, zamiennik z passata b5fl, i nówka ze sklepu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...