Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a6 3.0tfsi błedy p2432 p0018


piotrek2444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,problem polega na tym ze w aucie (a6 3.0TFSI kod.Caja) pali sie kontrolka MIL, po odczytaniu błędów i skasowanie powracają ciągle dwa błędy:

P0018 -Bank 2:CMP Sens 2 (G163)/ Engine Speed Sensor (g28) incorrect correlation

P2432- Air Inj. Sys. Flow /presure sens bank 1

Auto odpala ładnie, bez stuków,rozrząd cichy, nie wypadają zapłony lecz silnik lekko drży. 

Na samy dole daje logi kanałów 91,92,94 z w kanale 93 nic sie nie wyświetla (a powino?) .Podczas  jazdy korekcje zmieniają sie o jakieś 2* na plus, przy spokojnej jaki i przy jeździe z gzem w podłodze ( czy tu nie powinny być widoczne zmiene fazy?)

Czekam na rady Panowie.  Wydaje mi sie z któryś z wariatorów padł. Tylko jak to sprawdzic.(bank2 to która głowica? )

log.jpg

Edytowane przez piotrek2444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 93 jak wartości przekroczą 15 stopni to już ich nie pokazuje i jest błąd taki jak piszesz i MIL.
Zacznij od czujnika wałka jeśli rozrząd jest cichy, ale wygląda na przestawienie rozrządu. Ale jeśli nie pokszuje wartości w 93 na obydwu bankach to powinny być 2 błędy korelacji... Troszkę dziwne. Miałem takie same objawy i błędy, no ale rozrząd się tłukł i 2 ślizgi połamane...
Uwalony wariator ma inny błąd i inne objawy.
Poczytaj w moim temacie i w dziale silnikowm S4.
Ten drugi błąd 2432 nie ma nic do rzeczy. To ekologia SAI.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od którego,  bank2 to która głowica?, zauważyłem tez ze kable do czujnika położenia wałka w lewej głowicy są poklejone .Ogólnie sa ślady szkodników pod maska, czy przerwany kabel może powodować taki błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko od którego,  bank2 to która głowica?, zauważyłem tez ze kable do czujnika położenia wałka w lewej głowicy są poklejone .Ogólnie sa ślady szkodników pod maska, czy przerwany kabel może powodować taki błąd? 
Bank 2 = kierowca

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...