Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzy problemy po usunięciu innego 1.8T BFB. Czytajcie i pomóżcie.


mbedi

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu padł mi akumulator, pobór prądu po uśnięciu był w granicach 4A czyli kilka godzin i akumulator pusty. Namierzyłem problem który tkwił w lewych drzwiach. Naprawiłem wiązkę. Teraz mam około 0.03-0.08 A Zostawiłem auto na 4 dni w garażu jeździłem innym. Po tym czasie się zaczęło. Prąd już nie ucieka, akumulator działa, ale nie działa klimatyzacja jest błąd czujnika wysokiego ciśnienia (klima pełna) w parametrach pokazuje 5bar a po zapłonie rożnie albo 33 albo 55bar, czujnik podmieniłem jest to samo, błędy to

00819 High presure Sensor G65

            30-00Open or Short to plus

01206 Signal for Duration of Ignition Off Time

            27-00 Implausible signal

01317Control module in instrument cluster (J285)

            79-00 Please Check Fault Codes

Sprawdzone błędy w liczniku to jedynie błąd czujnika temperatury zewnętrznej ale nie wiem czemu bo czujnik podaje prawidłową temperaturę, jest na swoim miejscu i działa

 

drugi problem, nie włącza się wentylator chłodnicy, błąd w sterowniku silnika:

18080 Coolant Fan Control 1 Open Short to Ground

            P1672-004 No signal/Communication

Dodam jeszcze że do tej pory nie miałem problemu z klimatyzacją wentylatory działały i podmieniłem też panel klimatyzacji na inny i bez zmian. 

Trzeci problem to od wyjazdu po tych kilku dniach postoju silnik nagrzewa się tylko do około 80stopni w czasie jazdy temperatura spada do 72 w korku dochodzi do 90 ale jak ruszę to znowu spada, wczoraj zagrzałem silnik z podglądem parametrów w  VCDS do 105 stopni ale wentylator się nie włączył. Do tej pory było tak że po około 5km wskazówka na środku 90 stopni i ani drgnęła.

POMOCYYYYYY co się mogło stać kiedy auto ani nie stało na deszczu ani nie było używane, jedną rzecz bym zrozumiał ale tyle naraz??????

Edytowane przez mbedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...