Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obsługa automatycznej skrzyni biegów


tomik77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o odpowiedzi na nurtujące mnie od jakiegoś czasu pytania dotyczące użytkowania samochodu z automatyczną skrzynią.

W moim aucie mam skrzynię Tiptronic jeśli miało by to jakieś znaczenie. Jeśli chodzi o trzy pierwsze pytania to zakładamy że skrzynia nie ma funkcji Auto hold.

1) Jaki zakres wybrać na wybieraku jeśli zatrzymamy się np. przed bramą i musimy wysiąść aby ją otworzyć, N czy P?

2) Czy jeśli stoimy dłużej w korku lub na światłach jest wskazane przełączyć skrzynię na N lub P?

3) Czy dopuszczalne jest zamiast nożnego hamulca zaciągnięcie ręcznego na postoju przy wybranym trybie D?

4) Czy przy niskich temperaturach np. zimą przed jazdą zaleca się rozgrzanie oleju w automatycznej skrzyni biegów przez postój z uruchomionym silnikiem?

5) Czy można przełączać zakres z D na S, z D na Tiptronic. z D na N oraz z D na R bez wciskania przycisku na wybieraku?

6) Czy podczas podjeżdżania pod stromą górę gdy silnik pracuje na niskich obrotach i załączony jest wysoki bieg należy zredukować bieg ręcznie czy czekać aż skrzynia to zrobi?

7) Producent zaleca w instrukcji aby po przełączeniu z D na R odczekać chwilę z wciśniętym hamulcem aż poczujemy delikatne szarpnięcie i dopiero wtedy ruszyć. Co zrobić kiedy musimy szybko zawrócić na wąskiej drodze np. na 3 razy?

EDYCJA 1 - ze względu na brak odzewu na ogólnym forum utworzyłem taki sam temat w dziale Audi A4 B6/B7. Ten chciałem usunąć ale okazało się że nie mam uprawnień. Aby nie było bałaganu proszę o umieszczanie odpowiedzi w jednym miejscu:

https://a4-klub.pl/topic/407842-tiptronic-zasady-użytkowania/

Przepraszam za zamieszanie.

Edytowane przez tomik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...