Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARM] Gdy wciskam sprzęgło pedał drży i słychać trzeszczenie - czy to łożysko oporowe ?


wiwixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czytałem dzisiaj dużo Nasze forum bo mam mały problem ze sprzęgłem. A mianowicie jak leciutko dotknę pedał sprzęgła, słychać jakby dziwne trzeszczenie, jakby coś o siebie obcierało. Gdy wcisne pedał do końca jest to samo. Do tego pedał sprzęgła drży. Pojawił mi się ten problem jakoś 2 tygodnie temu. Ale mam wrażenie jakby z dnia na dzień było troszkę głośniej. Może jestem przewrażliwiony... W czasie jazdy tez wszystko jest okej. Aczkolwiek ten (dzwięk lub hałas jak kto woli) troszke drażni. Dodam tylko że biegi wchodzą bez problemu. Może jak mam to auto rok, to 3-4razy na światłach jedynka nie weszła, ale po ponownej próbie było ok. Dodam tez ze zrobiłem test jaki nasz kolega przedstawił:

Cytat: Poziek 18 Marzec 2008, 15:35

zrób tak:

1.uruchom silnik

2.wrzuć 2 bieg

3.zaciagnij ręczny

4.puść sprzęgło w miare wolno

5.jak zgaśnie to jest git

6.jak będzie stał w miejscu i silnik będzie działał to lipa i sprzegło do wymiany

Przeprowadziłem 2 testy. I samochód 2 razy mi zgasł.

Jako laik podejrzewam łożysko oporowe, bo tyle dowiedziałem się czytając Nasze forum.

Czy któryś z użytkowników miał podobny problem, oraz jakie mogą być koszta wymiany tego u mechanika??

Jeżeli jestem w błędzie co do lokalizacji usternki prosze o wskazówki.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie jesteś w błędzie :przebiegly: z tym żę dokładną diagnozę można postawić po demontażu skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat,jak lekko dotknę pedał sprzęgła to czuje pod butem nie drżenie pedału tylko uderzanie w stope,co jest tego przyczyną,łożysko :mysli:

dodam że biegi wchodzą ok,

na wybojach trzepie lewarkiem zmiany biegów,dzięki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...