Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KLIMATORNIK: Zimno, brak podgrzewania foteli, nie wyłącza się


carti1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio odnawiałem wnętrze w swojej A4, był wyjmowany tunel, wszystkie przyciski, rozkręcane radio, klimatronik. Auto stało, w międzyczasie padł akumulator.

Po złożeniu wszystkiego okazało się że Klimatronik głupieje:

1. Auto się nie nagrzewa (Żądane temperatury nie mają przełożenia na faktyczne temperatury)
2. Nie działa grzanie foteli
3. Często po wyjęciu kluczyka panel nie gaśnie - nawiewy dalej pracują, po wciśnięciu OFF, przycisk ten dalej się podświetla i istnieje możliwość włączenia Klimatronika bez kluczyka.

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam
Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Makale napisał:

Podłącz pod vaga albo vcds i zobacz jakie masz błędy. Gdzieś coś Ci robi zwarcie pewno.

Dzięki za odpowiedź.

Podpiąłem i działy się cuda, nie szło tego ustawić a powód był prozaiczny, aż wstyd się przyznać:) Niewpięte dwie kostki do Klimatronika,

zawinęły się gdzieś tam z boku a jakoś do głowy mi nie przyszło że kostek było wpiętych aż pięć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się wyjaśniło wszystko. A z ciekawości jak zachował się VAG przy próbie  komunikacji z klimatrokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie działał (sic!) i nie wywalał błędów. Podłączasz, sprawdzasz - wszystko ok. Odłączasz a klimatronik dalej działa jak chce.

Spartoliłem za to chyba podgrzewanie siedzeń bo mi nie grzeją - podejrzewam że z racji demontażu klimatronika, pokrętła mogły zostać źle włożone: wchodziły ciężko na pozycje: 5 i 6.

W sumie to nie wchodziły tylko siłą mi się udało to zrobić i chyba coś na stykach puściło. A że nie wiem jak one są zamontowane w środku to snuję tylko domysły. Trzeba będzie go rozkręcić i ewentualnie polutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...