Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie pamięta kodowania


AndrzejAj3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Byłem dzisiaj u znajomego z wydrukowanymi instrukcjami kodowania z forum i niestety mam problem. Chciałem zmienić mpg na l/100km, aktywować tempomat (zamontowałem manetkę, a taśma pasowała, bo mam kierownice multifunkcyjną), włączyć doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi oraz jeszcze parę innych rzeczy.

Problem jest taki, że robie wszystko wg wskazówek na forum, po czym np resetuje system na concercie (w przypadku zmiany mpg na l/100km),  wyświetla się komunikat po kodowaniu, że się udało a mimo wszystko tak na prawdę nic się nie zmieniło a jak ponownie wchodzę w kodowanie to są wartości jak przed kodowaniem.

Sory, jeżeli był już taki problem, ale nie znalazłem odpowiedzi na forum.

 

Proszę o wskazówki, bo chciałbym już cieszyć się z tempomatu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał takiego problemu? Jestem w kropce bo nie wiem co robić, manetki od tempomatu założone, a kodowania nie pamięta.

Mowa o A4 B8 2008/2009 Avant 2.0TDI CAGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten od kolegi to podróba, tylko w innych autach kodował nim. Tak czy tak zamówiłem własnego chińczyka z aliexpress, zobaczymy. Mam tylko pytanie, bo oglądałem filmiki z kodowania i za każdym razem kolejność była taka: kodowanie->wyłączenie programu->wyłączenie zapłonu->odłączenie obd2, czy jeżeli robiłem w innej kolejności to czy może to być powód tego, że nie pamięta kodowania? Dodam, że to pierwsze kodowanie w tym aucie, posiadam wersje bez nawi, radio concert, może trzeba coś odblokować? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam na kolejność najmniejszej uwagi i działa. Ale moge mieć poprostu farta :) Jak kabel kolegi działa gdzie indziej to może Twój VCDS nie halo. Mój np jak zobaczy neta (zobaczy aktualizacje czy coś innego) to przestaje podpowiadać i przyjmować security kody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że program też kolegi był :kwasny: no nic w poniedziałek przyjdzie mi kabel co zamówiłem, oby na nim się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kablem, który mi przyszedł udało mi się zakodować już doświetlanie zakrętów, test wskazówek, mpg na l/km, tylko mam problem z tempomatem, aktywowałem go tzn zakodowałem w dwóch miejscach, manetka podłączona, kodowanie udane a samochód w ogóle nie reaguje na manetkę, kupiłem używaną na ebayu, da się sprawdzić w blokach pomiarowych czy ona w ogóle działa? Dodam, że mam multifunkcję więc taśmy nie zmianiałem, bo wg opisu obsługuje tempomat. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...