Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonów- rozrząd?


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam sytuację tego typu, że czasem po odpaleniu czuć lekkie szarpanie budą. Po podpięciu pod kompa błąd:
- 16684- Random/ Multiple Cylinder Misfire Detected
Wypadanie zapłonów można też zaobserwować na blokach pomiarowych na jednej głowicy, na drugiej brak. 

Auto nie ma katów, wymienione: świece, cewki, przepływka. Klapy w kolektorze dolotowym całe.
Zrobiłem dziś test wariatorów i wszędzie wyszło "OK".

Za to niepokoją mnie kąty na wałkach:
Dolotowy 1. -5 stopni    Wydechowy 1. 8 stopni
Dolotowy 2. -6 stopni   Wydechowy 2.  0 stopni

Martwi mnie, że na 1. głowicy różnica między wałkami, to 13 stopni. Tak chyba nie powinno być(?). Gdzieś obiło mi się o uszy, że między wałkami na 1 głowicy powinno być max 8 stopni. Czy może to być przyczyna wypadania zapłonów? 

Ewentualnie czy da się wyregulować wałki bez zrzucania rozrządu? I jak ktoś z was ma speca w okolicy do 50-60km od Puław, to od razu proszę o kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,ja kupowałem 2 tygodnie temu i w drodze powrotnej 2 razy check przy bucie zamrugał.Przy "startówce"wyszło wypadanie właśnie na lewej głowicy wszystkie 3 cylindry.O ile dobrze pamiętam przy kupnie przy sprawdzaniu rozrządu ten stary był trochę"rozjechany"Tam było 14 jedna zdaje się wartość.Nowy ustawiony prawie idealnie i na razie ok.A sprawdzałem,bo trochę jeździłem,butowałem itp.Może faktycznie od tego to było,ale niech się bardziej obeznani wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też wydaje się, że rozrząd. Też ciekaw jestem czy może się on rozjechać po jakimś czasie, czy raczej od wymiany rozrządu tak musiał być rozjechany (bo wydaje mi się, że zaraz po zrobieniu rozrządu auto lepiej szło i na 99% nie było wypadania)? 
Do regulacji musiałeś zdejmować pasek czy mechanik sobie poradził bez ruszania rozrządu?

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...