Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypadanie zapłonów- rozrząd?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam sytuację tego typu, że czasem po odpaleniu czuć lekkie szarpanie budą. Po podpięciu pod kompa błąd:
- 16684- Random/ Multiple Cylinder Misfire Detected
Wypadanie zapłonów można też zaobserwować na blokach pomiarowych na jednej głowicy, na drugiej brak. 

Auto nie ma katów, wymienione: świece, cewki, przepływka. Klapy w kolektorze dolotowym całe.
Zrobiłem dziś test wariatorów i wszędzie wyszło "OK".

Za to niepokoją mnie kąty na wałkach:
Dolotowy 1. -5 stopni    Wydechowy 1. 8 stopni
Dolotowy 2. -6 stopni   Wydechowy 2.  0 stopni

Martwi mnie, że na 1. głowicy różnica między wałkami, to 13 stopni. Tak chyba nie powinno być(?). Gdzieś obiło mi się o uszy, że między wałkami na 1 głowicy powinno być max 8 stopni. Czy może to być przyczyna wypadania zapłonów? 

Ewentualnie czy da się wyregulować wałki bez zrzucania rozrządu? I jak ktoś z was ma speca w okolicy do 50-60km od Puław, to od razu proszę o kontakt :)

Opublikowano

Słuchaj,ja kupowałem 2 tygodnie temu i w drodze powrotnej 2 razy check przy bucie zamrugał.Przy "startówce"wyszło wypadanie właśnie na lewej głowicy wszystkie 3 cylindry.O ile dobrze pamiętam przy kupnie przy sprawdzaniu rozrządu ten stary był trochę"rozjechany"Tam było 14 jedna zdaje się wartość.Nowy ustawiony prawie idealnie i na razie ok.A sprawdzałem,bo trochę jeździłem,butowałem itp.Może faktycznie od tego to było,ale niech się bardziej obeznani wypowiedzą.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie mi też wydaje się, że rozrząd. Też ciekaw jestem czy może się on rozjechać po jakimś czasie, czy raczej od wymiany rozrządu tak musiał być rozjechany (bo wydaje mi się, że zaraz po zrobieniu rozrządu auto lepiej szło i na 99% nie było wypadania)? 
Do regulacji musiałeś zdejmować pasek czy mechanik sobie poradził bez ruszania rozrządu?

Edytowane przez mefjiu

Opublikowano

Wszystko rozebrane,bo była startówka po kupnie i nowy rozrząd od razu ustawiany:)

Opublikowano
  • Autor

U mnie to samo było, tyle że w maju ub. roku i do niedawna nie było żadnych problemów :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.