Jump to content
IGNORED

Przeskok podczas całego skrętu w lewo


kaisus

Recommended Posts

Witam!

W sierpniu zakupiłem Audi A4 B6 z 2001 roku. Jeździłem jeszcze przez 3 miesiące na oponach letnich 205/55R16, które miały już za sobą 7 lat jazdy. Tylne miały dosyć, przednie jako tako się trzymały jeszcze. Podczas wjazdu na jedynce i pełnym skręceniu kierownicy w lewo, a następnie podczas wyprostowania kierownicy, następowało coś w stylu przeskoku w kole. Odczuwalne było na kierownicy i słyszalne wewnątrz auta. Podejrzewałem wahacz przedni, ale tydzień temu, po zmianie siedmioletnich, starych opon letnich na nowe koła zimowe (205/55R16 Dębica Frigo HP2) problem jakby zniknął. Przy skręcie w lewo tak, jak wyżej opisałem nic, a nic nie słychać. Dla pewności podjechałem na stację diagnostyczną i mechanik powiedział, że on nic nie widzi w zawieszeniu, wszystko gra, nie ma żadnych luzów i że nie ma co tu grzebać, skoro wszystko działa jak należy. Dodam, że podczas jazdy na drodze zawieszenie nie sprawia żadnych problemów i dobrze wyłapuje nierówności tak, że jedzie się w miarę komfortowo.

Moje pytanie do osoby, która miała podobny problem lub się na tym zna brzmi, czy lepiej podjechać jeszcze gdzieś i sprawdzać to dalej, bo może mechanik się mylił, czy cieszyć się, że problem rozwiązał się wraz ze zmianą opon?

Pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Problem nie występuję, jak napisałem już wyżej, a napisałem temat w celu upewnienia się czy to wina opon czy nie, ale odzewu brak :decayed:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...