Jump to content
IGNORED

Pomoc przy doborze zawieszenia - czy dozbierać? Wygoda jazdy.

nevi

Recommended Posts

Hej forumowicze. Zdarzyła się sytuacja, że pękła mi jedna ze sprężyn. Auto to A4 B5 sedan, mam zamiar obniżyć auto i założyć jakieś felgi - problem w tym, że mam kawałek drogi do pracy w okolicy w której są dosyć nieprzyjemne koleiny i wyboje. Dodatkowo, do domu ciągnie się droga polna przez kilometr w której też są dołki ale tragedi nie ma. 

Teraz tak:

- szukać na teraz obniżających sprężyn? Jeśli tak, to ile to można obniżyć.
- jakie felgi założyc? Ojciec w avancie miał 17 i w takich koleinach to o jeździe z jedną ręką nie było mowy. Słabo się orientuje ale od czego to zależy, jaką fele założyć aby też nie jeździło się źle
- a może dozbierać na gwint a teraz założyć najtańsze sprężyny, jeśli go obniżać to o ile i jaki rozmiar felgi do tego? Nie lubie jak jest zbyt twardo, że sie wszystko telepie. 

22 minuty temu, nevi napisał:

Nie lubie jak jest zbyt twardo, że sie wszystko telepie. 

czytam czytam, że chcesz obniżać ale na koniec piszesz takie stwierdzenia czyli sam sobie zaprzeczasz. załóż normalne seryjne sprężyny i ciesz się jazdą.

Chce się poradzić i nic nie stwierdzam. Nigdy nie miałem do czynienia z gwintem. Od początku zakładam, że chce obniżyć auto ale nie zbyt dużo. Jak założę większą felge to nie chce żeby była koza. 

A pisze, że nie lubie jak jest zbyt twardo bo czasami przewineły mi się dyskusje z gwintem i ludzie piszę, że na jednym jest twardziej a na drugim mniej twardziej. 

amorki sportowe MTS plus do tego spręzyny eibach czarne i bedziesz miał -30mm i komfort jazdę i fajny wygląd