Jump to content
IGNORED

[B7 3.0TDI] P0235 - Błąd regulacji ciśnienia doładowania


rodzyn90

Recommended Posts

Cześć.
Mam pewien powtarzający się błąd w swoim b7 3.0tdi 204km.
Raz na jakiś czas (średnio co tydzień) podczas jazdy samochód traci moc, miga kontrolka od świec żarowych - do momentu z reguły ponownego uruchomienia silnika.
W moim odczuciu jakby turbina się nie załączała. Nie ma wcale efektu "wgniecenia w fotel" i bardzo ciężko się auto rozpędza - silnik nie przechodzi w tryb awaryjny - bo przy zmianie na manualną zmianę biegów można auto piłować powyżej 3tys obrotów.
Wyskakuje błąd:

P0235 - Regulacja ciśnienia doładowania. Nieosiągnięta granica regulacji. Przekroczona górna wartość graniczna. Statycznie.

Auto kupiłem około miesiąca temu. Na początku wyskakiwał dodatkowo do tego błędu, błąd klapek kolektora. Myślałem, że może źle pracujące klapki powodują ten błąd regulacji ciśnienia doładowania. Zamówiłem zestaw klapek, wymieniłem je w garażu i błąd klapek nie wraca. Wyskakuje tylko jeden błąd wyżej wspomniany.

Dodam, że wtryski są okej - sprawdzałem wartości na VAGu.
Natomiast brak mocy raz na jakiś czas wraca. Z reguły jak zgasze auto i odpale po jakimś czasie problem ustępuje na kilka dni.
Jednak jest to spory dyskomfort, mając świadomość, że w pewnym momencie kiedy będę potrzebował mocy przy wyprzedzaniu itp może jej zabraknąć przez ten błąd, co może się różnie skończyć.

Z tego co zdarzyłem się rozeznać błąd P0235 z którym się zmagam można zażegnać wymianą, któregoś z elementów:
1. czujnik ciśnienia doładowania - ok. 120 zł
2. nastawnik turbiny - ok. 750 zł

Na dniach jeszcze spróbuje psiknąć we wtyczkę sprayem typu kontakt, może to pomoże - czytałem, że w jednym przypadku właścicielowi A6 pomogło - tylko czy po odłączeniu wtyczki, psiknięciu sprayem do styków i ponownym wetknięciu wtyczki, będzie konieczna adaptacja czy tylko przy wymianie nastawnika turbiny trzeba adaptować?
Troche kosztowne zgadywanie się może z tego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...