Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Wentylator się nie wyłącza


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziękuje Panowie za zainteresowanie!!!

Sprawdzałem jeszcze raz temp Vagiem by sprawdzić kiedy załączy się wisko i ot co pokazało:

temp wyświetlana w blokach pomiarowych- 01 Engine jest wyższa o ok 3*C od tej pokazywanej w blokach pomiarowych 17 Instruments

ale sądzę że to jest jeszcze w normie...

Wracając do wisko na zimnym wyłączonym silniku wentylator da się obrócić z lekkim oporem

po odpaleniu wystarczy lekko przyłożyć rękę i wentylator się zatrzymuje

ale po chwili rozkręca się powoli i zdaje się doganiać wolne obroty silnika

sprawdziłem tak samo przy rozgrzanym silniku i ku mojemu zdziwieniu niewiele się zmienia zarówno przy 90*C jak i 99*C (kiedy to dołącza się wentylator klimy) bez problemu zatrzymuję wisko ręką!!!

I tu moje pytanie czy jest padnięte bo myślę że tak!!!???

No i czy nie jest tak że nawet sprawnie działające wisko doprowadziło by do takie temp jak opisałem (przy pracy silnika na wolnych obrotach) bo przecież nawet moje (chyba padnięte) jakiś minimalny opór jednak stawia zawsze i po 1-2 minutach powinno dogonić silnik a sprawne po załączeniu też będzie miało obroty takie jak silnik a nie większe???

Napiszcie proszę jak dokładnie działa wisko czy stopniowo zwiększa opór wraz ze wzrostem temp czy po przekroczeniu określonej temp załącza się na stałe i na sztywno pracuje z silnikiem???

No i proszę o jakieś sugestie jakiej firmy sprzęgło będzie dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio mialem taki sam problem, wlączyl sie wentylator elekttrryczny i nie chciał sie wylączyc, on jest sterowany klimatronikiem wiec tak: jak staniesz przed maska to po prawej stronie masz zbiorniczek z plynem hydraulicznym i na nim jest jeszce taka obudowa plastikowa pod nia znajduja sie wtyczki kilka wtyczek rozpiąlem tam ten wentylator odłaczylem na chwile akumulator wcisnąłem na 5 sekund pedał hamulca, podłaczylem akus i problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...