Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.4 ARJ prośba o analize logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie żeby coś się działo.. raczej z ciekawości. Komputer nie pokazuje błędów.

W lecie wymieniałem rozrząd. Książkowo na blokady, z yotube:)

Podobno z 090 i 093 można coś wywnioskować na temat ust. roz.

Poza tym czy przepustnica nie ma zbyt dużego otwarcia na jałowym ? (060)

Dynamiczny:
Grupy 090, 093: http://vaglogi.pl/log-090_093_5qkMv3.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_0iiSLt.html
Grupa 032: http://vaglogi.pl/log-032_hh97Cc.html
Grupa 033: http://vaglogi.pl/log-033_yOmI72.html
Grupa 060: http://vaglogi.pl/log-060_sAulzY.html
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_00A1GDM.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_tnXU8u5.html
Statyczny:
Grupy 090, 093: http://vaglogi.pl/log-090_093_5qkMv3.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_0iiSLt.html
Grupa 032: http://vaglogi.pl/log-032_hh97Cc.html
Grupa 033: http://vaglogi.pl/log-033_yOmI72.html
Grupa 060: http://vaglogi.pl/log-060_sAulzY.html
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_00A1GDM.html
Grupa 003: http://vaglogi.pl/log-003_tnXU8u5.html

ps. logi się zgadzają, ale widzę że grupowanie na statyczne/dynamiczne coś się poknociło i wrzuciło wszystko do jednego worka.

Jutro to poprawie.

Edytowane przez dement

Opublikowano

Rozrząd idealnie nie jest ale bywają gorsze. Da się z tym jeździć. Trochę brakuje na przepływie i deczko gorsza mieszankay na pierwszym banku. Nie są to wartości straszne ale można by sprawdzić szczelność.

Nie kojarzę co jest w 060 ale nie jest to przepustnica. Przepustnice ma w 003 kol3

Poza tym uzupełnić profil wypada żeby bo wiadomo czy pb czy pb+lpg

Edytowane przez zwonko

Opublikowano
  • Autor
Cytuj

Rozrząd idealnie nie jest

Ciekawe co go rozjechało. Nie dość że robiłem na blokady to jeszcze luzowałem koła zębate. No ale tolerancja to + 6/-6 (?)

Cytuj

Trochę brakuje na przepływie i deczko gorsza mieszankay na pierwszym banku

czyli ?

17 godzin temu, zwonko napisał:

można by sprawdzić szczelność.

Szczelność czego ?

 

17 godzin temu, zwonko napisał:

co jest w 060 ale nie jest to przepustnica. Przepustnice ma w 003 kol3

No racja.

A ten timing angle BTDC nie za wysoki?

Manual dla A6 C5 AGA, AJG, ALF, ALW
 

https://drive.google.com/file/d/14e6P-jW0GOUpTkEF1p2S-H0mYd2sjZTZ/view?usp=sharingAUDI A6 C5 AGA, AJG, ALF, ALW
manual 

Opublikowano
21 godzin temu, dement napisał:

No ale tolerancja to + 6/-6 (?)

teoretycznie tak. Te chyba +/-6 to jest mniej więcej jeden ząbek z tego co kojarzę, oczywiście to info z neta, nie wiem czy ktoś to fizycznie sprawdzał
 

 

21 godzin temu, dement napisał:

czyli ?

czyli Przepływ - Mass Air Flow (MAF) [g/s] w tym aucie powinien być większy. I czyli na banku pierwszym napięcia na sondzie jest niższe niż na drugim. Czyli mieszanka jest teoretycznie lekko uboższa. 

21 godzin temu, dement napisał:

Szczelność czego ?

dolotu ze wzgledu na MAF. Wydech tez można sprawdzić w związku z tą lekko nierówną mieszanką.

Generalnie w tych logach nie widzę, rzeczy które by mnie bardzo martwiły. Ten przepłwy jedynie fajnie gdyby był wyższy. TO pewnie przepłwyka ale dla pewności sprawdza się szczelność. Bo przepływka to koszt... W grę wchodzi tylko oryginał. Mozna próbować czyścić ale bez macania bo to delikatne jest. Inna rzecz że czyszczenie nie pomaga często.

Edytowane przez zwonko

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za konstruktywną odpowiedź.

Wydech ma napewno kilka przedmuchów.

A czy na odczyt MAF może mieć wpływ zabrudzona przepustnica?

Bo szczelne to raczej jest.

Jak wymieniałem odme to demontowałem dolot i nawet wymieniałem taką profilowaną uszczelkę bo była pokiereszowana.

W ASO wyrwałem ostatnią sztuke.

Niestety nie przyszło mi do głowy żeby wyczyścić przepustnice. 

Edytowane przez dement

Opublikowano
Godzinę temu, dement napisał:

A czy na odczyt MAF może mieć wpływ zabrudzona przepustnica?

mieć może ale musiała by się nie otwierać na full a to mało prawdopodobne, bo brud to raczej niepełne zamkniecie niż niepełne otwarcie.

Raczej po prostu MAF, bo już swoje lata ma. Sprawdź po numerach MAF bo może da się załatwić z innego silnika taki sam.

Godzinę temu, dement napisał:

Wydech ma napewno kilka przedmuchów.

Pytanie jeszcze gdzie, ale jeśli ma na osobnych bankach, mniejsze-większe przedmuchy to bardzo prawdopodobna przyczyna różnic w mieszance. Co prawda przestawiony rozrząd też mógłby tak robić, ale raczej nie przy 3CF.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.