Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w kolumnie? Bardzo proszę o pomoc !!!


zielony0531

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zacznę od początku mam audi a4 b6 avant 2003 r. 1,9 TDI 130KM przejechane 300 000 KM, a czy tyle ma to tego najstarsi górale nie wiedzą. Po zakupie i przejechaniu jakieś 20 tys km zaczął mi magiel cieknąć i to porządnie więc dałem do regeneracji do Kraczkowej  obok Rzeszowa bo mają bardzo dobre opinie. Jakiś rok był spokój i coś zaczęło pukać, stukać więc pojechałem do mechanika który stwierdził ze do prawdopodobnie magiel. Więc wybrałem się z powrotem do Kraczkowej bo jeszcze gwarancja obejmowała, gość powiedział że coś o jeden ząbek przeskoczyło dokręcił śrubę i powiedział ze jest wszystko okej i to nie od niej  puka, dodam tylko ze przejechałem na niej tylko 15 tys km i powiedzieli mi ze oni cały rdzeń wymieniają i przynajmniej można zrobić 200 000 tys km i żebym szukał przyczyny gdzie indziej. Wymieniłem dwie końcówki drążka, dwa łączniki stabilizatora oraz jeden przedni górny wahacz bo był wybity od kierowcy, ale to nic nie dało. Podczas jazdy po kostce strasznie coś się tłucze, a dźwięk ciężko zlokalizować, nawet gość na przeglądzie mówił ze z zawieszeniem niby wszystko tez okej. Na postoju jak auto jest oczywiście odpalone gdy ruszam gwałtownie kierownicą słuchać stuki proszę zobaczyć na filmik poniżej:

Po przeczytaniu forum i po oglądnięciu kilku filmów wymieniłem krzyżak lecz do nic nie dało chyba ze był tez wadliwy(kosztował 35zł). Dodam tylko że mój brat tez ma takie same audi i u niego przy ruszaniu kierownicą taki dźwięk nie występuje, a znowu mój kolega tez ma to autko tylko że w sedanie, przy ruszaniu u niego jest tak samo jak u mnie, ale u niego jak jedzie bo dziurach jest cicho, a u mnie tragedia. Nie wrzuciłem filmu jak jadę po nie równościach bo tego na video nie slychać. Więc już nie wiem co jest grane bardzo proszę o pomoc lub o jakiś kontakt do jakiegoś magika w okolicach Przemyśla lub Rzeszowa co by to zdiagnozował i usunął usterkę bo nie chce mi się już jeździć tym autkiem z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na padnięty magiel.Oni tak robią te regenerację ze rok max wytrzyma i do wyj....a.Pewnie podkręcił ci śrubę kasujaca luz i chwile było ok.Jedź puki jest jeszcze gwarancja , niech od nowa robią. Możesz odkręcić kolumnę od magla i złap jakimś kluczem za magiel i ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...