Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł komfortu - brak oświetlenia w kabinie


drzerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Ostatnio mam problem z oświetleniem w b7 które w ogóle nie działa . Pierwsze objawy brak oświetlenia po otwarciu samochodu kluczykiem , dopiero otwarcie drzwi włączało oświetlenie.

Aktualnie nie działa i sporadycznie od czasu do czasu się włączy .

Po podpięciu pod vcds w module komfortu 2 błędy :

01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393)

              53-10 - Za mała wartość napięcia zasilającego - Sporadyczna 

00532 - napięcie zasilania 

          37-10 - uszkodzony

Brak oznak zalania modułu komfortu .

Jaka przyczyna ? moduł do wymiany ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akumulator w jakim jest stanie?

błąd powraca po wykasowaniu czy to jakiś stary się zapisał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wraca po wykasowaniu tylko ten 2 z wymienionych . Aku w tamtym roku wymieniony marka Banner ale nie sprawdzałem go .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany . Uszkodzony moduł komfortu . Wsadziłem inny moduł i nagle oświetlenie w samochodzie się włączyło . 

Pozdrawiam . Temat do zamknięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie i innej beczki .

Nie wiedziałem gdzie pisać więc napiszę tu .

Czy komukolwiek zdarzyło się że na MK np piszę 8e0959433 CM a jak podepnę pod VAG to jest z końcówką CL ??? Bo ja taki przypadek mam kupiłem od goscia taki moduł i teraz mam problem go zakodować CM (korby z tyłu) CL(elekt. szyby ) .

Dzwoniłem do gościa i się wypiera i że to nie możliwe bo on nic z tym modułem nie robił bla bla bla , i twierdzi że ja coś wymieniłem i że nie uzna mi zwrotu . 

Co zrobić ?

Jakieś rady ?

Edytowane przez drzerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przekodowac MK pod swoje wyposazenie? Ja miałem moduł (o ile dobrze pamiętam) AR a po zakodowaniu z tyłu elektrycznych szyb, w Vagu wyświetlał sie jako AS.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przekodowałem . Chyba że coś źle ...

Pierwsze co zrobiłem do 7 coding i wprowadziłem wartość ze swojego starego MK

następnie reset kluczyków i programowanie kluczyka , później kanał 62  wartość 95 tak jak w starym MK i na końcu problem bo w kanale 61 nie mogę ustawić wartości 1 (dla korbotronika ) tylko wartość 0 lub 2 (oswietlenie nie gaśnie , centralny w tylnych drzwiach nie działa i błedy w vcds o braku komunikacji ze sterownikami w drzwiach ) .

Tak to wyglądało . Wynika że moduł nie pasuje do wersji bez elekt. szyb tył .

 

No może coś w tym jest bo na początku wydawało mi się że było z CM a potem nagle CL .

Co zrobić ?? Nowy moduł kupić ?? Czy naprawić stary bo KRK naprawiają ale nie wiem ile sobie krzykną za to .

 

Edytowane przez drzerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kanale62 przyjmuje Ci wartosc 3 ?
Kodowanie w coding i w 61 zrob wg opisu dot modulow komfotu (sumuj wartosci)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na odwrót z kanałami ?? . jutro postaram się sprawdzić i jeszcze raz na spokojnie , zastanawia mnie jedno czemu w starym mk w kanale 62 miałem wartość 95 ( 64 - zamykanie szyberdachu kluczykiem + 16 zamykanie szyberdachu pilotem + 8 otwieranie szyb kluczykiem + 4 zamykanie szyb kluczykiem + 2 otwieranie szyb pilotem + 1 zamykanie pilotem ) = 95 a ja nie mam szyberdachu ??? w takim wypadku powinno być wartość 15 .

Dodam ze w coding mam wartość 19312 

Rozumiem że vcds może zmienić koncówkę Mk i raczej tak zrobił tylko czemu nie mogę wbić wartości 1 w kanale 61 , bo raczej jest główna przyczyna .

Chyba że coś z modułem nie tak

Edytowane przez drzerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowania fabryczne czesto się nie sumują lub zawierają bledy, dlatego warto przekodowac.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak zamontowałem MK który kupiłem na vcds wyskoczyła końcówka CM ??? Zrobiłem na nowo kodowanie . Adaptacje kluczyków , kanał 62 zmieniłem wartość na 15 , a na kanale 61 dalej to samo przyjmuje wartości 0 , 2 lub 6 - przycisk do wlewu od paliwa , 

wartosci 1 lub 3 nie zapisuje ?? . 

Dodam ze przez to na wielu sterownikach zwraca błąd związany z drzwiami tylnymi ( adres 16 , 17,25,46 )

01334 - sterownik drzwi tylnich prawych (j389)

004 - brak sygnału / brak komunikacji

01333 - drzwi tylnich lewych

004

juz nie wiem czy to wina modułu czy może vcdsa . Dziś sprubuje jeszcze vag comem zrobić . Czy kupić nowy moduł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem na serwis z ciekawości co mi powiedzą . Powiedzieli że CK już nie ma i do mojego samochodu jest tylko CN (brak na allegro ... ) 2133 zł . Co o tym sądzić może inny moduł nie podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek

 

Wg mnie podejdą u Ciebie moduły np CJ, CK, CM, CN, CR i odpowiednie kodowanie wyposażenia. Doczytaj szczegóły w wątku ale być może moduły z serii B również będą pasowały.

Równie dobrze możesz sobie dorobić elektryczne szyby z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że moduł CM nie obsługuje korb z tyłu , a mój moduł CK obsługuje elekt szyby z tyłu można dopisac jak coś do rozpiski . W poniedziałek oddam do elektryka i może mi naprawi moduł lutując części z tego drugiego . Mam taką nadzieje .

Znalazłem rozpiske na forum DE i MK z koncówką CM nie obsługuje korb z tyłu .... wiec główna rozpiska jest do poprawy link do forum de : https://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Komfortsteuergeraete+Teilenummern+und+Funktionen+B7

Edytowane przez drzerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...