Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze światłami LED Xenon


House

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kilka dni temu auto od znajomej (1 wł kupiony w kraju etc) ale nie o tym. Mam problem ze światłami. Otóż po włączeniu wczoraj wieczorem (auto) z naprzeciwka kierowcy mi migali, że oślepiają ich światła. Zjechałem na boczną drogę i faktycznie światła świeciły strasznie wysoko. Zgasiłem auto i odpaliłem ponownie. Światła zjechały w dół, ale za chwilę znowu poszybowały w górę. Wyłączyłem je, żeby nie oślepiać i wróciłem do domu na ledach. Dziś odpaliłem światła i przez chwilę świeciły "w kosmos" a następnie wszystko się unormowało i światła świeciły tak jak powinny. Dziś podczas jazdy znowu  ta sama historia z tym dodatkiem, że na kompie wyskoczył błąd (światła z wykrzyknikiem w środku) Czy ktoś może podpowiedzieć co może być przyczyną ? Może to jakaś "wada" tego modelu :D W tym tygodniu będę miał kabelek do VCDS to będę wiedział coś więcej.

 

Ps. podobno ten ksenon jest skrętny ? Z doświetlaniem zakrętów ? Jakoś nie zauważyłem tej funkcji a znajoma twierdziła, że tak jest. 

 

Za podpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł sie rozsypacz czujnik poziomowania, albo trzeba robić ponowną kalibracja świateł. Raczej nie ma wad tych świateł. Czujnik mógł się rozsypać, albo przewód gdzieś uszkodzić. Bez podania kodu błędu, to i tak wróżenie z fusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem błędy. Jedyne w całym aucie to te związane ze światłami :( sypnęło jak prezentami pod choinką. Poniżej lista trzech błędów.

 

 

a1.jpg

a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik albo przewód czujnika. Czyli najlepiej wziąć multimetr i zmierzyć czy kabel nie przerwany, jak jest przejście to zmienić czujnik i kalibrować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w zasadzie wyjaśniony. Uszkodził się ten plastik (jak zaznaczyłem na foto) i czujnik po prostu sobie "dynda" czy to przegubowe ramie występuje jako osobny element ? Ktoś może poratować numerem katalogowym ?

 

 

 

 

8k0941309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...