Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki podczas przyspieszania 2.5tdi v6


Namiot_N1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam od nie dawna dziwny objaw który mnie martwi jak odpalam silnik na zimnym silnik chodzi ładnie różni i cicho. Gorzej jak się zagrzeje do pracy roboczej 90C podczas lekkiego przyspieszania w granicach 1400 - 1800 słychać hrrr silnika a przy okazji nie chce przyspieszać za dobrze jak by coś moc zduszało...  I ten dziwny dźwięk jest przez chwile. Zauważyłem że mam jeden zapocony wtrysk a wymiarze często silnik oglądam i to się stało nie dawno . A tak później chodzi cicho i ciągnie normalnie.  Gdy przyspieszam 1400 w górę tylko mocno tego stukania nie ma , na rozgrzanym silniku na biegu jałowym tez ładnie chodzi i równo .

Co to może być przyczyną takiej pracy ... Ja obstawiam na stukający wtrysk lub hydraulika. 

 

Edytowane przez Namiot_N1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę , okazało się że wężyk od pod ciśnienia który idzie od pompy vacum do zaworu N75 był zaciśnięty ( zgięty ) i zacisnął się co prawie nie dawało żadnego przepływu podciśnienia . Poprawiłem to i samochód odżył już nie robi hrrr i nie chce jechać tylko idzie z najmodniejszych obrotów nawet od 1100 - 1200  ładnie idzie w górę bez zająknięcia się. 

Taka pierdoła ale ma znaczenie .

Pozdrawiam n

 

Mam nadzieję że komuś to pomoże ja będzie miał podobny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...