Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Gasnący reflektor i oświetlenie rejestracji


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zanim wybiorę się do ASO z tym problemem, chciałem zasięgnąć Waszej opinii. A mianowicie:

niepokoi mnie zachowanie oświetlenia w moim samochodzie. A dokładniej dwa razy zdarzyło mi się nagle, w czasie jazdy stracić lewe przednie światło (bixenon) potwierdzone błędem (front dipped light). Zgaszenie i ponowne zapalenie świateł nic nie pomogło. Natomiast zupełne zgaszenie silnika i świateł, po czym ponowne przekręcenie stacyjki i zapalenie świateł naprawia ten błąd. Analogiczny przypadek miałem, z podświetleniem tylnej rejestracji. Podczas jazdy zgasła lewa lampka oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej (błąd na FIS). Usterka zniknęła jak w przypadku przedniego reflektora, po ponownym uruchomieniu samochodu (bądź przekręceniu stacyjki).

Dziwna sprawa jak dla mnie, co Wy o tym sądzicie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia tablicy to sprawdź żarówki, odkryłem ostatnio, że dostaje się wilgoć do oprawek i to niszczy żarówki, załatwiłem wymianę oprawek na gwarancji, możesz też sprawdzić czy styki w oprawkach nie są zaśniedziałe lub zardzewiałe, jeżeli tak to oczyść lub kup nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na problemy z bordnetzem, nad lewa noga kierowcy jest komputerek,ale vag to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka od rejestracji już się spaliła na dobre.

Jeśli chodzi o problem z przednim bi-xenonem to w ASO powiedzieli, że to żarówka kończy swój żywot i trzeba wymienić. Nowe ori żarówki - 800zł, powiedzieli że załatwią zamienniki za połowę tej kwoty. Wymiana w tym tygodniu...

Wcześniej zapomniałem napisać o jeszcze jednym niepokojącym zjawisku dotyczącym przednich reflektorów. Od czasu do czasu pojawia się krótki błysk. Może to również ma związek z tą przypadłością?

Jak myślicie? Mogą to być dopalające się żarówki? Warto kupować zamiennik, czy lepiej dołożyć i kupić ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz sobie do Boscha żarniki będą napewno taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...