Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierowna praca na wolnych obrotach


Cpajk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Mam problem z nierowna praca po uruchomieniu samochodu na zimnym silniku. Wyskakuje mi check i blad po odczytaniu glosi iz mam problem z ustawieniem walka rozrzadu A zaworow dolotowych rzad 2 (to jest strona kierowcy?) kod bledu p0021. Rzecz dzieje sie na zimnym silniku jak sie rozgrzeje blad znika i auto raczej normalnie sie zachowuje. Jak odpale na rozgrzanym silniku to odpala od strzala i normalnie rowno chodzi na wolnych obrotach. Dodam, ze auto strasznie kulawo chodzilo i wypadaly zaplony wiec pod lupe poszly swiece, po elektrodach widac, ze spalanie raczej idealne ale na porcelankach pojawily sie pomaranczowe slady swiadczace o zuzytych cewkach wiec 4 z 6 cewek zostaly zmienione na nowe. Sa nowe swiece denso i zmienilem rowniez olej po uprzednim przeplukaniu plukanka motula. Rozrzad robiony jakies 20 tys km temu i katy w grupie 93 pokazuja wartosc 5 i 3 stopnie kw na walkach dolotowych w programie auto com. Czytalem gdzies podpowiedzi przy v8 w a6 z 2007r, ze mozna pomierzyc najpierw czujnik polozenia walka oraz kable i tam padly pewne wartosci swiadczace o jego zuzyciu i wymaganej wymianie, a jesli to bylo by wporzadku to nalezy wyczyscic lub wymienic zaworek sterujacy tym walkiem, bo prawdopodobnie sie zacial. Jest tez opcja rozruszania zaworku po podaniu odpowiedniego napiecia na jeden z pinow wtyczki. I pytanie brzmi, ktory to zawor, czujnik, jakie to sa wartosci rezystancji w asn-ie na czujniku i kablach i jakim napieciem przecwiczyc ten zawor Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...