Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie wspomagania kierownicy


bochnia11234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim Audi a4 b6 silnik AVF 1.9 TDI mam następujący problem z układem wspomagania kierownicy.

Na zimnym silniku, po odpaleniu samochodu wspomaganie normalnie działało przy skręcie kierownicy w prawo, natomiast, gdy chciałem skręcać kierownicę w lewo, to wspomaganie nie działało. Ale po przejechaniu 2 zakrętów, wszystko wracało do normy. Postanowiłem udać się do mechanika i wymienić płyn wspomagania.

Płyn został wymieniony na taki jak w załączniku. Po wymianie, dzieje się to samo, tylko efekt jest dużo większy. W lewo kierownica działa jeszcze ciężej przy starcie, ale po przejechaniu się z 2 minutki, wszystko wraca do normy. Ostatnio były duże mrozy, czy ma to coś tutaj do rzeczy?
Ponadto jeszcze warto dodać, że po wymianie tego płynu u mechanika w zbiorniczku miałem zdecydowanie za dużo płynu nalane, i spuściłem sobie go strzykawką, tak, żeby mieścił się w wyznaczonych granicach pomiędzy minimum a maximum.

Proszę o pomoc bo mnie to strasznie denerwuje i boję się, żeby nie uszkodzić sobie coś więcej w całym układzie. Pozdrawiam.

151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...