Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniem samopoziomowania


Madern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wielu trudach i mękach podłączyłem w końcu samopoziomowanie do mojej B7ki. Jednak niestety pojawił się problem przy próbie "nauczenia" modułu bazowego położenia.

Przy próbie zrobienia "basic  settings" mam takie coś jak w załączonym screenie.

W blokach pomiarowych doszedłem do tego, że zarówno czujnik przedni jak i tylni nie mieszczą się w normach wartości.

Dla przedniego jest to zakres 12,5%-50% (u mnie 10,2%)

Dla tylnego zakres 50%-87,5% ( u mnie 48,6%)

Wartości te nie odbiegają na tyle, że można by sądzić że czujniki są obrócone o 180stopni, a chyba minimalnie źle przymocowane, dobrze myślę ?

I kolejne pytanie: czy oszukując czujniki powiedzmy unosząc lekko samochód i wtedy przyuczenie wartości da to wymierny efekt ? Czy wtedy adaptacja będzie nieprawidłowa.

Zrzut ekranu (1).png

Zrzut ekranu (3).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam, po wielu trudach i mękach podłączyłem w końcu samopoziomowanie do mojej B7ki. Jednak niestety pojawił się problem przy próbie "nauczenia" modułu bazowego położenia.
Przy próbie zrobienia "basic  settings" mam takie coś jak w załączonym screenie.
W blokach pomiarowych doszedłem do tego, że zarówno czujnik przedni jak i tylni nie mieszczą się w normach wartości.
Dla przedniego jest to zakres 12,5%-50% (u mnie 10,2%)
Dla tylnego zakres 50%-87,5% ( u mnie 48,6%)
Wartości te nie odbiegają na tyle, że można by sądzić że czujniki są obrócone o 180stopni, a chyba minimalnie źle przymocowane, dobrze myślę ?
I kolejne pytanie: czy oszukując czujniki powiedzmy unosząc lekko samochód i wtedy przyuczenie wartości da to wymierny efekt ? Czy wtedy adaptacja będzie nieprawidłowa.


Zobacz sobie 2 kanał jaka jest rozbieżność między czujnikami. Swoją drogą wartości powinny być w "V" chyba że w B7 są % ale wydaje mi się, że zbyt duża różnica jest między czujnikami.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżność akurat jest bliska prawidłowej, tak jak napisałem

Cytuj

 

Dla przedniego jest to zakres 12,5%-50% (u mnie 10,2%)

Dla tylnego zakres 50%-87,5% ( u mnie 48,6%)

 

Zakresy wzięte wprost z VCDSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy i kodowanie bo nie podobają mi się te procenty powinno pokazywać napięcie danego czujnik w gr 002 oraz wartość % położenia samochodu.

Wysłane z Huawei mate 10 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy i kodowanie bo nie podobają mi się te procenty powinno pokazywać napięcie danego czujnik w gr 002 oraz wartość % położenia samochodu.

Wysłane z Huawei mate 10 pro



Kodowanie ustawiłem z 6 na przedostatniej pozycji, błędy jedyne jakie są to brak przyuczenia ustawienia wartości ale problem okazał się chyba trywialny bo pojechałem z komputerem szukając miejsca płaskiego gdzie czujniki będą w zakresie odpowiednim i bez problemu ustawiłem, kto by pomyślał ze żyje na tak nierównym terenie [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...