Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Kontrolka oleju


PALUCHTS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją A4 1.8T. Zapala mi się kontrolka oleju dosyć często przy rozgrzanym silniku gdy jadę na przykład na 5 biegu przy obrotach w granicach 2000, gdy jadę trochę ostrzej to nic się nie dzieje, albo gdy auto jest na wolnych obrotach to także nic.Ostatnio wymieniłem olej na Motula 10W40 i filtr także, to oczywiście nic nie dało, w silniku nic nie stuka a czasami kontrolka zapali się tylko na chwilę a niekiedy dopiero zgasnie jak zatrzymam sie i zgaszę silnik na chwilę.Czujnik jest ok bo wymieniłem.Nie wiem czy nie mam za niskiego ciśnienia oleju chociaż przy rozgrzanym silniku i oleju do 90`C na wolnych obrotach jest 1 bar.Jakie jest prawidłowe ciśnienie w tym silniku?Czy może to być wina elektroniki? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na temat ciśnienia oleju na forum było już sporo informacji więc proponuję użyć opcji szukaj (u góry ekranu)

wpisz ciśnienie oleju i kliknij napis szukaj. jeżeli nic nie wyszuka wciśnij ponów wyszukiwanie. Zapewniam Cię że jest tam sporo lektury na ten temat i nie tylko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...