Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różne korekty dlugoterminowe


buczek1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pacjent 3.0 Asn.  W 2015 po zakupie na Pb korekty długoterminowe na obu bankach praktycznie takie same. Ustawiony rozrząd w Sulejówek i wymienione świece przy okazji na nowe. Założone LPG i po pewnym czasie widzę że rozjazd bank 1 -7.5 bank 2 +4 długoterminowe, krótkoterminowe bank 1 +0,8 bank 2 -0,6 oraz błąd sondy na banku 2. Byłem przekonany że rozjazd korekty spowodowany przez sondę. Po pewnym czasie wymieniam sondę na oryginał oczywiście i dalej problem pozostaje. Z czasem sporadycznie pojawia się błąd sondy bank 1, więc wymieniam i dalej to samo... Zastanawiam się teraz czy przyczyną jest naprzyklad lejacy któryś wtrysk na bank 1, czy lewe powietrze na bank 2. Dziwne jest to że na wolnych obrotach korekty są odwrotne czyli tam gdzie podczas jazdy jest bardzo bogato to na wolnych ubogo. Przychodzi mi jeszcze do głowy wałek plastikowy w kolektorze ssącym, czy gdyby się rozsypaly klapki to możliwe że do jednej głowicy dostawaloby się mniej powietrza? Ktoś ma jakieś pomysły? Mi już ręce opadają... Dziękuję z góry za wszelkie rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz korekty po jeździe na PB?

Podłącz się do sterownika LPG i podaj wartość podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASN nie ma mapsensora, bardziej stawiam na LPG, lewe powietrze, jaki jest błąd sondy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje również  na benzynie, błędów sondy nie ma są nowe dwie, więc albo lewe powietrze na głowicy gdzie jest ubogo albo lejacy wtrysk na drugiej stronie. Zastanawia mnie tylko dlaczego na wolnych obrotach nie ma takich rozjazdow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do sterownika LPG i zobacz podciśnienie i czasy wtrysków na poszczególnych głowicach.

Myślę, że przyczyną jest instalacja LPG a właściwie jej regulacja. A jaki masz błąd sondy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę jak to wygląda, dziwi mnie to że tylko długoterminowe się rozjezdzaja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...