Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 2,5 TDI Kopcenie Logi


Bartas_v6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś zauważyłem, że moje autko zaczęło dość mocno przykapcać na czarno. Najintensywniej na pierwszym i drugim biegu, zostaje za mną aż chmura czarnego dymu. Po podłączeniu do komputera wypluła następujący błąd: 00553 - Mass Air Flow Sensor (G70) 28-10 - Short to B+ - Intermittent Proszę o informacje od czego zacząć dochodzenie co wpływa na takie kopcenie silnika. Dodatkowo załączam również logi statyczne i dynamiczne auta (do logów błąd usunąłem i jak dotąd nie powrócił on) i proszę o zinterpretowanie ich przez bardziej obcykanych w tym temacie kolegów ;) Z góry dziękuję i czekam na wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Logi Bartek.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tracer39 napisał:

Szukaj nieszczelności w dolocie.

Okej, dzis tam zajrze.

A co do logów... Mozesz mi cos na ten temat powiedziec czy nic tam sie nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do około 3000obr/min  turbina nie doładowuje i przepływomierz trochę zaniża, jest to powiązane między sobą i według mnie może to być nieszczelność w układzie dolotowym, ewentualnie przepływomierz może być brudny lub filtr powietrza zasyfiony (musisz wszystko dokładnie przejrzeć i nasłuchiwać świstów czy powietrze gdzieś nie ucieka). Korekcje na wtrysku według komputera są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...