Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia do 2005 B7 2.0 TFSI


arkadiuszhgs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Padła mi skrzynia i chciałbym kupić używaną, tylko od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć na allegro skrzyni do A4 B7 2.0 tfsi. Znalazłem np. Do A6 z tymi samymi numerami co moje (01J301383N 2Germany  MgAl9Zn1), ale wtyczka jest jest inna. Teraz widzę że jest aukcja ze skrzynią z A4 B6 2.0FSI oraz z A4 B6 2.4 benzyna - te wyglądają tak samo, numery te same, ale pytanie czy tam w środku przełożenia i całe mechanizmy będą jednakowe, skoro to B6 a nie B7? A jeśli te skrzynie nie będą pasować, to może mógłby mi ktoś poradzić w jakich innych modelach poza A4 B7 2.0 TFSI były montowane te same, żebym mógł znaleźć?

Pozdrawiam

Arkadiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Zrób zdjęcie wklejki z pod kanapy i wstaw to Ci powiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcale Cię nie podpuszczam, ale mam pełen zestaw na przekładkę, na Tiptronic w Quattro. Po co Ci ten multilotek w ośce, skoro w tych samych pieniądzach wasz nieawaryjnego tipa w Q?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka skrzynia. Tiptronic w quattro wiadomo najlepszy, ale akurat takiego nie było gdy kupowałem te 2-3 lata temu.  Z przekładkami to trochę się cykam:) bo to ogólnie spore przedsięwzięcie a nie mam nikogo kto by mi to solidnie zrobił, wystarczy że mechanik nie ogarnie, coś źle przykręci, dobierze jakiś nietaki komponent i cały układ się posypie. Albo potem będzie problem żeby dowiedzieć się o części zamienne jakby coś się zepsuło, to będę musiał jakiegoś mistrza profesji poszukiwać żeby pomógł.

Za tydzień dostaję służbowego superba z 280 końmi, więc swojego pewnie sprzedam chociaż trochę mi żal bo jest naprawdę super, ale następny multitronic za jakiś czas się też posypie to też bez sensu trzymać do awarii.

20180615_131547.jpg

20180615_131551.jpg

20180615_131556.jpg

20180615_131936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie skrzyni jest na gorze, nie z boku, a przekladek nie ma co sie bac. Mam fachowca

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest na warsztacie i mechanik podesłał mi następujące dane mojej skrzyni:

01J300053FX HHD bezstopniowa aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/listing?string=skrzynia%20hhd&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-3-0329

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomogłeś mi zlokalizować właściwy numer skrzyni, czyli to wg niego mam szukać a nie tamtego MgAl9Zn1... Teraz wyskakują same A4 B7 i już napisałem do 2 gości z allegro żeby ustalić szczegóły. Rozumiem, że tylko w tym modelu te skrzynie są i wystarczy po prostu kupić, nie ma tu chyba większej filozofii.. Dziękuję bardzo. A btw ten fachowiec od przekładki jest gdzieś w okolicy Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...