Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic szarpniecie i wyciek oleju


Longan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki ciekawy przypadek otóż dziś jechałem sobie moja audi a4 b5 2.5 tdi v6 ze skrzynia tiptronic 5hp19. Od jakiegoś czasu skrzynia czasami szarpala przy zmianie z 4 na 5 i odwrotnie sprawdzałem co jakiś czas błędy i czasami był tylko błąd czujnika temp oleju i nic poza tym. Dodam jeszcze że w skrzyni około rok temu był regenerowany konwerter i był wymieniony olej.

Teraz do rzeczy dziś podczas podróży skrzynia jak zawsze sobie szarpala czasami aż w pewnym momencie szarpło tam mocno coś strzelilo i auto przestało przyspieszać, podczas zjazdu na pobocze próbowałem wbić tiptronic żeby sprawdzic czy uda mi się jeszcze jakiś bieg wbić ale nic z tego żeby było mało to auto zgasło samo i nie dało rady już go odpalić. Silnik kręci normalnie ale nie odpala, w czasie czekania na lawete patrzę pod silnik a tam kapie olej od skrzyni gdzieś mniej więcej w okolicach rozrusznika. 

Podłączyłem auto pod vaga w skrzyni błędów brak ale nie wiem czemu w silniku błąd sterownika pompy ktory po skasowaniu pojawia się ponownie.

Teraz pytanie co mogło stać się ze skrzynia i czy ma to jakies powiazanie z uszkodzeniem sterownika pompy?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...