Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z centralnym zamkiem


Pantediator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, mam problem od 4 dni. Otóż przed pracą normalnie otworzyłem kluczykiem (pilotem) samochód bez zająknięcia. Po dojeździe pod prace normalnie zamknęło z pilota. Po 8h ZONK... samochodu nie można otworzyć z pilota, bagażnik (zamek) zapieczony a w drzwiach kręci się w kółko (swoją drogą potrzebuje również pomocy jak rozmontować bębenek w zamku). Pilot NAGLE po 8h przestał działać a zapasowego kluczyka nie mam także musiałem wzywać fachowców i jestem 200PLN w plecy. Wie ktoś może co się mogło stać z pilotem albo czymś że samochód nie reaguje totalnie na pilot? Bezpieczniki sprawdziłem i wsio ok. Co sprawdzić jako następne i gdzie to znajde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bateria poprostu zdechla????

Do zamka dostaniesz sie od poszycia drzwi.Nic nadzwyczajnego.

Mi sie wlamali do auta to zdemontowalem bebenek i mam z glowy tylko jak rozkoduje mi sie kluczyk to musze znow rozkrecac boczek i wkladac bebenek bo inaczej w b5 nie zakodujesz kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby padła bateria to bym nie zakładał tematu ;). Sygnał z kluczyka jest (sprawdzał kluczmistrz). Co do zamka: tak jak pisałem, potrzebuję informacji jak rozmontowac bebenek, a nie jak wyjąć go z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pantediator napisał:

potrzebuję informacji jak rozmontowac bebenek, a nie jak wyjąć go z drzwi

A to nie jedno i to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się że nie. WYJĘCIE z drzwi zamka, a ROZMONTOWANIE bębenka to chyba jednak dwie różne rzeczy ;)

Zdjęcie tego co potrzebuje rozmontować (najlepiej na części pierwsze), czyli bębenka ;) 

 

Ale póki co ważniejsza jest dla mnie naprawa pilota, czy czegoś co sie zepsuło, że pilot nie łączy sie ze sterownikiem

asas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pilot sie rozkodowal???

Wiesz jak zakodowac???

Odlacz pompke centralnego i podlacz na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam tylko jeden kluczyk do auta, ale sygnał z niego idzie bo sprawdzone u kluczmistrza. Z dwoma to z tego co mi wiadomo to jeden do stacyjki na zapłon a drugim otwieranie/zamykanie. A z jednym to nwm

A i jeszcze jedno. Centralny poprzez bagażnik działa, otwiera / zamyka wszystko. Guzik w drzwiach przy klamce tez działa 

Edytowane przez Pantediator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij grot wloz w poz zaplonu i potem podejdz do drzwi kierowcy i zamykajac otwierajac srubokterem(mowieles ze sie kreci bebenek)naciskaj na pilocie otwieranie i zamykanie.

Zostaw tylko otwarty bag jakby cos poszlo nie tak.

Tak bo w dzwiach masz rozwalony zamek.ja tak samo mialem ale mi mozna bylo otworzyc seuboktetem auto.

Odkreciles juz ten bebenek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet śrubokrętem się kręci w kółko. Oddałem zamek z bebenkiem do kluczmistrza żeby ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki mogloby sie obejsc bez jego ingerencji.

Daj znac co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawi zamek to dam znać. Nie zmienia to faktu, że nadal nie wiem co sie stało z zamykaniem/otwieraniem z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozkodowany pilot bedzie wysylal sygnal????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka z zamkiem wróciła do mnie, bo rozsypały sie blaszki w bębenku i nie da sie wyjąć całości. Teraz myśle czy da sie kupić chociaż bębenek nowy z kluczykiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz raczej zamek.tylko lipa bo innym bys musial otwierac a innym odpalac...

Jedz do dobrego elektro niech zrobi cos z tym kluczykiem.moze dopasuje go i znow otworzysz z pilota a zamek odczepisz i z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za próbę wyjęcia bebenka. Nie było to proste ale się udało. Dwie zapadki w bebenku  były rozpołowione i blokowały kluczyk. Ale mniejsza z tym :)

Nadal nie wiem co jest nie tak z otwieraniem z pilota. Sygnał pilot wysyła więc coś w samochodzie padło. Tam jest jakiś odbiornik który odbiera sygnał i mógłby się uszkodzić? 

Edytowane przez Pantediator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym odbiornikiem jest pompka centarlnego w bagazniku.

Odepnij zasialnie z pompki na chwilę moze pomoze.

Mowie Ci postaraj sie zaprogramowac pilot od nowa,moze to pomoze.tylko podlacz kabel od bebenka.nie misisz go wlozyc by go zaprogramowac.

Ja sciagam boczek wkaldam bebenek,podl kabel i daje kluczyk do stacyjki.nastepnie w bebenku kluczem przekrecam naciskajac zamnkij otworz auto.wsio robie od srodka nic z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączałem wtyczki z pompki, brak rezultatu. Ja próbowałem na zapłonie zamykać/otwierać auto ale przez guzik przy klamce. To pewnie nie to samo jak otwieranie /zamykanie kluczykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz na zaplonie wlozyc kluczyk w drzwi kierowcy i przekrecajac kluczykiem w drzwiach naciskac na pilocie zamknij otwórz.

B6 juz mozna kompem ogarnac b5 troche ciala dali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...