Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BRD] Silnik pracuje jak sieczkarnia - czy to broki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim,

Moje 2.0 tdi BRD chodzi jak sieczkarnia, wertowalem fora i wszyscy winia "broki". Na samym poczatku chcialbym zapytac czy 2.0 tdi BRD posiada w ogole broki w tym walku PD ( bodajze zwie to sie: os dzwigienki zaworowej ) - w niektorych 1.9 tdi sa 2 takie oski? jak to jest w BRD ? 

Jezeli sa, to na pewno bede musial do tego zajrzec. Wedlug etki prawdopodobnie bedzie to numer: N-013-199-4. Czy tak ? Czy to cos innego? dostepne jest to np. tutaj: https://www.xportautoparts.com/oem-parts/audi-water-pump-assembly-pin-n0131994.

Jezeli naprawde za 4 zl skonczy sie moja meczarnia to bede w szoku. Pozdrawiam i mam nadzieje ze ktos jest obeznany w temacie :)

Edytowane przez SQTR

Opublikowano

Ja w moim bpw robilem broki niedlugo po kupnie poniewaz silnik dudnil na wolnych obrotach. Co sie okazało wypadly mi dwa skrajne i jeden pomiędzy walkami od PD. Robil mi to mechanik ponieważ miał dorobione te aluminiowe sworznie i nabil mi nowe. Dudnienie ustąpiło.

Z tego co wiem to są i tacy mechanicy co te otwory zalewają tigiem.

Niech mnie ktoś poprawi ale chyba wszystkie diesle na PD miały te broki.

Opublikowano
  • Autor

Według etki jest tylko 1 wałek w BRD, każdy właśnie pisał o dwóch i to pierwsze moje zdziwienie. Numer wałka według etki: 03G109527B

i wygląda tak:

 axe-de-basculeurs-avec-basculeur-rampe-d

Bardzo ciekawy jestem czy mam w ogóle po co zaglądać. Czy te broki w BRD w ogóle występowały


EDIT:

Znalazłem u ruskich zdjęcie wałka od boku:

1518208179349_default

Na końcu jakby rzeczywiście coś było, trzeba będzie sprawdzić co i jak

Edytowane przez SQTR

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj nagralem filmik jak ten silnik pieknie chodzi, na filmie tego nie widac ale silnik sie dosc mocno telepie: 

 

Edytowane przez SQTR

Opublikowano
  • Autor

Więc po zdjeciu pokrywki od klawiatury, faktycznie, brok był lekko wysunięty, póki co wbiłem go spowrotem ale wszedł na tyle lekko, że zapewne wypchnęło go od razu po odpaleniu. Moim zdaniem od przodu nie może całkiem wypaść bo między tym wałkiem a pokrywą jest bardzo mało miejsca. Wydaje mi się, że pokrywa powstrzymuje go przed całkowitym wypadnięciem. Na pewno będę robił do tego drugie podejście. Jak myślicie, jak ten brok jest lekko wysunięty to może uciekać ciśnienie oleju? W ogóle ile ciśnienie oleju w tym wałku może wynosić?

Opublikowano
W dniu 9.07.2018 o 15:54, SQTR napisał:

Więc po zdjeciu pokrywki od klawiatury, faktycznie, brok był lekko wysunięty, póki co wbiłem go spowrotem ale wszedł na tyle lekko, że zapewne wypchnęło go od razu po odpaleniu. Moim zdaniem od przodu nie może całkiem wypaść bo między tym wałkiem a pokrywą jest bardzo mało miejsca. Wydaje mi się, że pokrywa powstrzymuje go przed całkowitym wypadnięciem. Na pewno będę robił do tego drugie podejście. Jak myślicie, jak ten brok jest lekko wysunięty to może uciekać ciśnienie oleju? W ogóle ile ciśnienie oleju w tym wałku może wynosić?

Mi  mechanik mówił że jak broki wypadną to spada ciśnienie w wału sterującym PD stąd dudnienie na wolnych obrotach a ile wynosi owo ciśnienie to nie pytałem

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć czy uporales się z tą głosna praca silnika moje brd chodzi identycznie i nie mogę znalesc od czego gdzie dokładnie widać te broki po zdjęciu dekla? 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 26.10.2018 o 20:17, Norberto0o napisał:

Cześć czy uporales się z tą głosna praca silnika moje brd chodzi identycznie i nie mogę znalesc od czego gdzie dokładnie widać te broki po zdjęciu dekla? 

czerwone kółka... są tam wbite aluminiowe sworznie (4 szt. w przypadku dzielonego wałka) które wypadają w każdym tdi na PD

broki tdi pd.png

Edytowane przez A4-Tomek

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzięki zdałem pokrywę ja mam 16v na nie dzielonym walku. Broki w porządku chyba tak ma klekota głośno to brd? 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Problem do dzis nie rozwiazany, ale wrocilem do tematu jakos przypadkowo - @Norberto0o @A4-Tomek - na filmiku ktorym nagralem korek tanczy jak szalony i po odkreceniu go jest strasznie dziwny dzwiek, moze to efekt zapchanej odmy?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.