Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 wół roboczy :D

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chciałbym wam przedstawić mojego woła roboczego ? Jest to moja juz druga a4 b5, kupilem ja ze wzgledu na caly garaz czesci ;) 

Najpierw poka
ze moja pierwsza B5, ktora bardzo dobrze mi sluzyla i dbalem jak moglem (1.9tdi AJM, lz5k)

34321089_1714235881978449_1696037981955031040_n.jpg

20160429_151454.jpg

27658187_1590625787672793_1386705396_n.jpg

36873962_1761802437221793_7347112678789218304_n.jpg

A teraz ta, o której ma byc temat ;) Szukalem dość długo, i tez w dość trudnym okresie bo w zimie, a samochód potrzebowałem na już. I pojawiła sie A4 b5 1.9tdi AHH 90km. Po skończeniu oglądania innych samochód skoczyłem ja zobaczyć, i jako jedyna miała suchy silnik, i nigdzie nie widać było rdzy, lecz miala kilka mankamentow ;)

WErsja wyposazenia to bieda edyszyn, no ale za taka cene nie ma co narzekac

Zaraz po kupnie 

34841694_1717783501623687_673744999963164672_n.jpg

36777487_1761782380557132_610598333488037888_n.jpg

36802280_1761782110557159_6348335669240135680_n.jpg

Co zrobilem w audi:

-Wymiana alternatora z valeo na boscha (kilka dni po kupnie stracił ładowanie) 

-Wymiana kompletnego zawieszenia z przodu(master sport) + amortyzatory i sprezyna 1be

-wymiana koncowek i prawego drazka (RTS, Ruville)

-Zmiana hamulcow przednich z 280 na 288 (ferrodo), jezdzilbym dalej bo tarcze i klocki nowe, ale pewnego razu zaczęło coś mi trzeszczeć w hamulcach, po rozebraniu okazalo sie. że wpadl odwaznik z kola. Wpadl "nowy" zestaw hamulcow (po przebiegu hmm 400km) 288 ferrodo.

-Wymiana tylnej belki, pojawiły się na luzy na łożyskach i tarcze szykowaly się do wymiany ;) A, że w tamtej belce mialem nowe lozyska, silent blocki i tarcze w dobrej kondycji to przerzuciłem :D 

-Zmiana anteny z badyla na ?? Ktoś ma z was taką antene? Z Czego ona jest? 

-Zmiana kol 16

- i inne male duperelki ;d 

Plany na przyszlość

-zmiana rozrządu i innych pasków i uszczelniaczy i przejście na 5w40, obecnie jest 10w40 

-zmiana licznika bo obecny jest padnięty  (w sumie to musze odczytac tylko kod pin i zakodowac)

-montaz podlokietnika (brak czasu)

-kupno poduszki do kierownicy 3 ramiennej

-zmiana na fotele kubełkowe? (w obecnych mam poduszki, a w kubełkach nie i tak się zasatanawiam-bezpieczenstwo czy wygoda)

- przerzucic lusterka

-religni chromowane o ile znajde czas

-zmiana tylnych amortyzatorow na 1be 

-zmiana wtryskow od AFN i program? i tutaj się zastanawiam jakie będzie wtedy spalanie?

Samochodem w 4 miesiące zrobiłem prawie 10k tysięcy i w silniku nic się nie dzieje. Zawieszenie od razu wrzuciłem nowe by mieć na xxx km spokój.  

34701205_1717783481623689_361347564391366656_n.jpg 

 

36639373_1761786767223360_4059580990572462080_n.jpg

36841796_1761787473889956_7287112999276380160_n.jpg

Opublikowano

Dobry program może dać Ci nawet niższe spalanie ale rozliczy to wszystko i tak Twoja noga, spali tyle ile depniesz :) Ja po programie bez problemu mieszczę się w 6 litrach (wg. fisa :P) jeśli nie pałuje w ajmie ~175km.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, enczu napisał:

Dobry program może dać Ci nawet niższe spalanie ale rozliczy to wszystko i tak Twoja noga, spali tyle ile depniesz :) Ja po programie bez problemu mieszczę się w 6 litrach (wg. fisa :P) jeśli nie pałuje w ajmie ~175km.

W AJM'ie w serii mialem wlasnie spalanie na poziomie 6.5-7l, no ale tym silnikiem chciało się wyprzedzać :) pienie wkręcał się na obroty i miał moc, a tutaj wlasnie podoba mi sie spalanie bo wychodzi mi 5-5.5 no ale jak wyprzedzam to już się ładnie drzee :D

Opublikowano
40 minut temu, Bałtek Czuchaj napisał:

W AJM'ie w serii mialem wlasnie spalanie na poziomie 6.5-7l, no ale tym silnikiem chciało się wyprzedzać :) pienie wkręcał się na obroty i miał moc, a tutaj wlasnie podoba mi sie spalanie bo wychodzi mi 5-5.5 no ale jak wyprzedzam to już się ładnie drzee :D

Nie ma co się przejmować spalaniem, nie zeżre Ci 5 litrów więcej, więc na spokojnie możesz ładować program. Gdzieś miałem tabelkę od kowiego z mocami i gratami ale kolejny raz przerąbałem :facepalm:

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, enczu napisał:

Nie ma co się przejmować spalaniem, nie zeżre Ci 5 litrów więcej, więc na spokojnie możesz ładować program. Gdzieś miałem tabelkę od kowiego z mocami i gratami ale kolejny raz przerąbałem :facepalm:

 

Jeżeli o ten temat Ci chodzi to już go przestudiowałem :P

Opublikowano
6 godzin temu, Bałtek Czuchaj napisał:

 

Jeżeli o ten temat Ci chodzi to już go przestudiowałem :P

Bardziej chodziło mi o tą tabele ;)

Screenshot_20180709-055409_Drive.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.