Multitronic z końca 2013 r. kod NYM

xvg

Witam.

Zachorowałem na pewne Audi. Upatrzony egzemplarz nie ma żadnych wad - jest praktycznie idealny - poza jedną rysą na szkle po rozkodowaniu VIN w AutoDNA:

Kod:

Data produkcji: 14-10-2013
Kod skrzyni biegów: NYM
G0Z Transsmission specification: Variable gearing ratio
0G7 Transmission types/gearschift mechanisms: tiptronic

Auto ma przebieg 78.000 km. Zweryfikowany. Bezpośrednio poleasingowe, więc w teorii powinno być serwisowane w ASO i regularnie.

Poczytałem te wszystkie opinie na temat skrzyni multitronic, i mam straszny zgryz. Gdybym miał się nimi sugerować, to absolutnie nie powinienem nawet patrzeć w tę stronę :) Wyczytałem też, ale to są mniejszościowe opinie, że skrzynie w modelach poliftowych (od 2012 r.) to już zupełnie inne multitroniki (i to oznaczone NYM?) i nie należy się ich aż tak bać.

Zacząłem się więc poważnie zastanawiać, czy nie zaryzykować tego auta. Czy ktoś, kto użytkuje lub zna tą skrzynię z autopsji może mi cokolwiek doradzić? Czy rzeczywiście jest aż tak źle, a może wcale źle nie jest? :D Czy przebieg 78.000 km oznacza większe koszty już w najbliższej przyszłości?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, bo spać przez to nie mogę, że takie auto umknie mi z powodu skrzyni :)

W dniu 18.07.2018 o 10:42, xvg napisał:

Witam.

Kod:

Data produkcji: 14-10-2013
Kod skrzyni biegów: NYM
G0Z Transsmission specification: Variable gearing ratio
0G7 Transmission types/gearschift mechanisms: tiptronic

Kupiles w koncu to Audi??