Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepalone żarówki kierunkowskazów przyczepy


arczi 82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym prosić was o pomoc, bo pomysły mi się skończyły. A mianowicie, pacjent to A4 2009r 2.0 TDI caga. Postanowiłem zamontować w nim hak  oryginalny Westfalia wraz z modułem. Z czego hak oraz moduł zakupiłem osobno. Po montażu według instrukcji z Westfali  przekodowałem według tego posta:

wszystko śmiga ładnie i pięknie, w przyczepce wszystko działa jak należy ale na liczniku wywala w niej przepalone żarówki kierunkowskazów w  przyczepie i to niezależnie od tego, czy przyczepa jest podpięta czy nie,

a w sterowniku przyczepy zapisuje się błąd :

03621- Gniazdo wtykowe do holowania przyczepy

011- Przerwa w obwodzie

Kodowanie przeprowadziłem tak jak w poście powyżej, tylko nie w sterowniku 10 (z racji tego że nie ma czujników parkowania). Sterownik ma numer 8K0 907 383 E a gniazdo 13 pinowe.

Z góry dziękuję za każde sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Był problem z kodowaniem modułu haka. Zmieniłem kodowanie z 010D000000000000 na 0100000000000000. W wielu instrukcjach tego niema. Przyczepa przestała pokazywać się jako podpięta ale błąd 03621 nie znikał.

Wykonałem instrukcji które znalazłem na forum forums.ross-tech.com i wtedy problem został rozwiązany.

  1. Wyłączyć zapłon.
  2. Wyjąć złącze z modułu przyczepy.
  3. Poczekać, aż szyna CAN przejdzie w stan uśpienia (jeśli nie widzisz żadnych reakcji, po prostu poczekaj 10 minut).
  4. Podpiąć złącze modułu przyczepy z powrotem.
  5. Włączyć zapłon i od razu wcisnąć pedał hamulca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...