Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 ADP B/G] Ciężkie odpalanie i niskie obroty.


EnJoy89

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam spory problem z samochodem. Przy odpalaniu czasami nie odpala za pierwszym razem a jak odpali to dzieje się to co na filmie. Za drugim razem jeżeli uda się odpalić to nierówno chodzi. Przy ruszaniu nie ma jakby mocy. Dodaje gazu a on jedzie na max 2,500 obrotów a do tego coś strzela ale nie z wydechu. Jak się nagrzeje silnik to po chwili czasami jest okej, ale i zdarza się że trzeba go zgasić i na nowo odpalić i wtedy wszystko gra(wtedy wszystko działa jak w normalnym samochodzie i to jest dość ciekawe zjawisko). Dodam również że momentami mam problem z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego. Po przejechaniu paru km i postoju ok 5 minut wskazówka pokazuje ok 105 stopni. Ale gdy odpalę i przejadę kawałek to wraca na 90 stopni. Miałem mały problem także z gazem. Gazownik stwierdził że jest to wszystko wina reduktora. Jestem już umówiony na wymianę.(tak czy siak muszę wymienić bo mam za duże ciśnienie ok. 3 barów). Skoro odpalam na benzynie to co ma reduktor do tego? Może mi ktoś w miarę pomoc?

 

Przed tym problemem zostały wymienione takie rzeczy jak:

-Rozrząd z pompą wody

-Kable zapłonowe + świece

-kolektor wydechowy ( stary był pęknięty)

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez EnJoy89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypnę się, ponieważ mam ten sam problem, z tym że nie ma u mnie problemu ze wskaźnikiem temperatury. Po rannym odpalaniu, lub bo całkowitym ostudzeniu silnika (8 godzin na parkingu pod pracą) , gdy go odpalam, wskoczy na 500 obrotów i się dławi, następnie muszę go zgasić. Gdy odpalę go po raz drugi problem ustaje. I tak samo jak kolega wyżej mam problem z pracą na benzynie, gdy silnik jest zimny więcej niż 2300-2500 RPM ciężko osiągnąć ponieważ się dławi i strzela w dolot. Ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić Kopułkę i palec zapłonowy miałem podobny objaw palec był kompletnie zniszczony. A co do czujnika musisz kupić nowy po prostu bo na zimnym silniku może być problem z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...