Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z centralnym zamkiem: wymiana drzwi + BX20


Stickman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszystko działało jak w zegarku do momentu, kiedy wymieniłem lewe przednie drzwi (z racji, że zjadała je rdza). Od tego momentu po kliknięciu kluczyka (otwieranie/zamykanie), mrugnie kierunkowskazami, ale nie otwiera/zamyka zamków, nie włącza się pompka. Kiedy zamknę z kluczyka ręcznie - włącza się pompka i wszystkie zamki poprawnie działają. Wymieniłem sterownik zamka centralnego na nowy, taki sam (CARPROTECT BX20) ale problem dalej występuje.

Postaram się opisać w punktach krok po kroku co robiłem, żeby ktoś bardziej ogarnięty podpowiedział co poszło nie tak i gdzie zrobiłem błąd.

  • przed zdjęciem drzwi rozłączyłem wszystkie kable i kostki przy pedałach
  • wymieniłem drzwi, ale zauważyłem, że nie działa sterowanie szybami
  • wymieniłem więc całą elektronikę ze starych drzwi, ponieważ tam wszystko mi działało
  • zmontowałem wszystko do kupy, zamykanie/otwieranie z kluczyka działało, ale zauważyłem, że czasem przy próbie zamknięcia, 1 s później otwierało mi wszystkie zamki
  • długo dochodziłem co jest nie tak, okazało się, że źle wpiąłem cięgno klamki wewnętrznej i automatycznie otwierało mi z powrotem zamki
  • jeśli dobrze pamiętam, to po chwili pojawił się problem, że z pilota nie mogłem już zamknąć drzwi - mogłem otworzyć, ale zamknąć musiałem ręcznie, kluczykiem
  • po umieszczeniu cięgna we właściwym miejscu, złożyłem wszystko z powrotem i... zamykanie/otwieranie z kluczyka przestało działać
  • pomyślałem, że coś się stało sterownikowi, kupiłem nowy, taki sam, podmieniłem całą centralkę, ale problem dalej występuje
  • od tej pory nie działa zamykanie/otwieranie z kluczyka, po kliknięciu mrugnie kierunkowskazami, ale pompka nie pracuje
  • ręczne przekręcenie zamka kluczykiem bez problemu uruchamia pompkę i otwiera/zamyka wszystkie zamki

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...